کد خبر: 3987379
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۳
نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس، ایام و مناسبت‌های متعدد مذهبی و ایام موالید و شهادت اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را بهترین فرصت برای تقویت تقوا در جامعه دانست و گفت: تمام مشکلات جامعه با رعایت تقوا حل می‌شود.

به گزارش ایکنا از فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس امروز، 8 مردادماه در خطبه‌های نماز جمعه شیراز با سفارش رعایت تقوا ایام و مناسبت‌های متعدد مذهبی و ایام موالید و شهادت اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را بهترین فرصت برای تقویت تقوا در جامعه دانست.

وی با تأکید بر اینکه تمام مشکلات جامعه با رعایت تقوا حل می‌شود، افزود: باید تلاش کنیم با توجه به آموزه‌های قرآن و عترت رعایت تقوا را در جامعه افزایش دهیم.

آیت‌الله دژکام با گرامیداشت روز قرآن و عترت گفت: تلاش‌های خوبی توسط مجموعه‌های قرآنی در سومین حرم اهل بیت(ع) انجام می‌شود ولی مدیران و فعالان عرصه فرهنگ و عترت باید در این خصوص نیازسنجی کنند.

امام جمعه شیراز با تأکید بر اینکه باید کارهای سازنده در حوزه قرآن و عترت را ارج نهیم به تشکیل شورای قرآن و عترت در استان فارس اشاره کرد و گفت: با تشکیل این شورا فعالیت‌های قرآن و عترت بیشتر و بهتر ساماندهی می‌شوند زیرا تلاشگران این عرصه بی‌چشم‌داشت فعالیت می‌کنند.

وی بر اهمیت توجه به نیازهای معنوی انسان‌ها تأکید کرد و گفت: انسان به عبادت، بندگی کردن و مناجات با خدا نیاز دارد و این نیاز معنوی باید پاسخ داده شود.

آیت‌الله دژکام با اشاره به فعالیت مجموعه فرهنگی ـ مذهبی امام هادی(ع) در بلوار شهید چمران شیراز گفت: ایجاد مرکزی برای ارائه مشاوره در بلوار شهید چمران شیراز با حضور مبلغان دینی اقدام موثری است تا شاهد ارائه پاسخ‌های اصولی در زمینه‌های مختلف به مردم جامعه باشیم.

تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع) در ادامه سخنان خود با اشاره به تغییر دولت طی روزهای آتی بر این نکته تأکید کرد: دین از سیاست به هیچ وجه جدا نیست و دیانت و سیاست باید به خوبی در کنار هم قرار گیرد و هدایت شود زیرا در کشور ما مسائل اجتماعی، سیاسی و دینی به هم گره خورده که این موضوع از مزایای نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه مردم به زودی نتیجه انتخاب خود را با تغییر دولت طی روزهای آینده خواهند دید، گفت: اهداف مردم در کشور ما جنبه دینی نیز دارد و مسائل اجتماعی و دینی ما به هم گره خورده است که از مزیت‌های دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

آیت‌الله دژکام بر ضرورت توجه به آرمان‌های انقلاب اسلامی در عمل تأکید کرد و گفت: آنچه به عنوان بحث سیاسی مطرح می‌کنیم و برای آن خط و نشان می‌کشیم از یک‌سری حرف‌های آرمان‌گرایانه تجاوز نمی‌کند اما باید غیر از این آرمان ها اقدامات لازم ازجمله چگونگی همکاری، نظارت و ... را نیز باید مورد توجه قرار داد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس با بیان اینکه رشد سیاسی به انجام مجموعه ای از اقدامات توام بستگی دارد تا بتواند منافع نظام و جامعه را پیش ببرد، گفت: فلسفه تشکیل دولت باید مشخص باشد و تمام مردم دنیا یکسری نیازها دارند و دولت‌ها در برابر این نیازها باید با شناخت عمل کنند.

وی با تأکید بر ضرورت توجه به توانایی‌ها و ظرفیت‌ها برای رفع مشکلات جامعه گفت: نباید دست روی دست بگذاریم بلکه باید با شناخت نیازهای جامعه به اقدامات لازم بپردازیم و نقش دولت و مردم باید در رفع نیازها مشخص شود.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه اولین نیاز انسان خوراک، پوشاک و مسکن است و نقش دولت در تامین این نیازها باید مشخص شود و هرگز نباید این نیازها دست کم گرفته شود، گفت: دولت در تأمین نیازهای امنیتی نیز نقش موثری دارد که این موضوع بسیار مهم تر از نیازهای دیگر است که نباید آن را کم اهمیت دانست.

وی همچنین تأکید کرد: هر فردی در جامعه باید محترم باشد و این یک نیاز اجتماعی است و باید به امنیت اخلاقی و سایر جنبه‌ها نیز در جامعه توجه شود تا رشد و تعالی داشته باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: