کد خبر: 3987373
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۴
معاون بهداشت دانشگاه با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا گفت: با داغدار شدن ۱۶ خانواده دیگر، شمار جان‌باختگان ناشی از کروناویروس در فارس به ۵۱۵۳ نفر رسید.

به گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز، 8 مردادماه با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۷۲ هزار و ۶۲۹ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۱۶ هزار و ۶۲ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی افزود: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۲۶ هزار و ۳۵۹ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲۲ هزار و ۶۶۶ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۳۸ هزار و ۷۲۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

همتی، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم‌اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز سه هزار و ۲۱۵ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۳۱۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

وی با اعلام جان‌باختن ۱۶ هم‌استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را پنج هزار و ۱۵۳ نفر اعلام کرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از بهبودی ۲۹۸ هزار و ۶۶۸ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

همتی با بیان اینکه در بحران کرونا، بهترین را جلوگیری از انتشار کروناویروس و یاری مدافعان سلامت، تعهد عمومی به رعایت اصول بهداشتی و خودمراقبتی است، از مردم خواست تا با استفاده مداوم از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی از دیگران و شست‌وشو و ضدعفونی کردن مرتب دست‌ها را جدی‌تر بگیرند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: