کد خبر: 3987357
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۳
همزمان با ایام عید سعید غدیر مراسم تلبس و عمامه‌گذاری جمعی از طلاب حوزه علمیه منصوریه شیراز در این مدرسه برگزار شد.

به گزارش ایکنا از فارس، همزمان با ایام عید سعید غدیر مراسم تلبس و عمامه‌گذاری جمعی از طلاب حوزه علمیه منصوریه شیراز عصر دیروز، ۸ مردادماه در این مدرسه برگزار شد.

حجت‌الاسلام علیرضا حدائق، مسئول حوزه علمیه منصوریه شیراز در این مراسم به بیان توصیه‌هایی به مدیران و مسئولان ‍‍پرداخت و گفت: نخستین نکته مردم‌داری مسئولان است؛ مسئول کسی است که در میان مردم باشد.

وی خطاب به مسئولان گفت: نباید انتظار داشت که همیشه مردم به شما به به گویند زیرا حضرت رسول(ص) این‌گونه نبوده است. طلاب هم هنگام تلبس به لباس روحانیت نیز باید اینگونه باشند، باید برای رضای خدا کار را انجام دهند.

حدائق بر ضرورت هوشیاری در مقابل دشمنان تأکید کرد و گفت: اگر روزگاری دشمنان نظام مانند آمریکا و اسرائیل از ملت تعریف کردند باید شک کرد، سلامت کار ما در عداوت دشمنان است چنانچه درباره امیرالمؤمنین(ع) نیز این عداوت ازجانب معاویه بوده است.

مسئول مدرسه علمیه منصوریه با بیان اینکه منکر ولایت کافر است، گفت: باید شیعه بودن را قدر بدانیم، محبت به امیرالمومنین(ع) گناهان را از بین می‌برد، البته یک محبت لسانی است که ثلت ایمان است، محبت دوم قلبی است که ثلث دیگر ایمان را تکمیل می‌کند، محبت عملی نیز ایمان را کامل می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اگر غدیر به حاشیه نمی‌رفت عاشورا رقم نمی‌خورد، گفت: جامعه اسلامی ضمانت‌نامه‌ای ندارد و ضمانت‌نامه آن رفتار ماست، حضرت زین العابدین(ع) فرمود تمام کسانی که در قتل حسین بن علی(ع) شرکت کردند برای نزدیک شدن به خداوند به میدان آمدند، این هشداری است که امیرالمومنین(ع) است تاریخ با آیندگان همان کاری را می‌کند که با گذشتگان کرد اگر تجربه کسب نکنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: