کد خبر: 3979714
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۷
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به ظرفیت‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی نماز جمعه خواستار توجه بیش از گذشته به این نهاد شد.

به گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین جواد حاج‌ علی‌اکبری، رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور امروز، دوم تیرماه در همایش ائمه جمعه فارس که در حرم شاهچراغ(ع) برگزار شد، نماز جمعه را یک نعمت الهی توصیف کرد و گفت: فارس یکی از استان‌های پهناور در حوزه نماز جمعه است.

وی با تصریح اینکه بیشترین تعداد نماز جمعه کشور در استان فارس اقامه می‌شود، بیان کرد: در مدت اخیر تعدادی حوزه به حوزه‌های اقامه کننده نماز جمعه استان اضافه شده است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور نماز جمعه ظرفیت خوبی در حوزه اجتماعی و سیاسی دارد، خواستار توجه بیش از گذشته به این نهاد شد.

حاج علی اکبری در ادامه به انتخابات 28 خردادماه اشاره کرد و گفت: انتخابات به مثابه بیعت مردم با ولی امر است و بحمد الهی مردم با حضور خود بیعتی دوباره با ولی فقیه داشتند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با ابراز امیدواری از اینکه با تشکیل دولت قوی و مردمی امیدهای مردم محقق و زنده شود، گفت: حضور مردم در انتخابات محاسبات دشمن را بهم ریخت.

وی همچنین در مراسم جشن حضور در انتخابات این آستان مقدس نیز گفت: اگرچه دشمنان با قلم‌فرسایی و سخن‌پراکنی سعی کردند انتخابات را با مشکل رو به رو کنند اما مردم با حضور در پای صندوق‌های رأی اقتدار نظام را تقویت کردند.

حاج علی اکبری با بیان اینکه هویت انقلاب اسلامی به مردم ایران گره خورده است، افزود: زنجیره انتخابات در این دوره به نقطه حساسی رسید و این اتفاق بزرگ با دهه کرامت و سالروز ولادت حضرت معصومه (س) همزمان شد.

وی ادامه داد: دشمنان از مدت‌ها قبل تمام تلاش خود را به کار گرفتند و به هر شیوه‌ای متوسل شدند تا انتخابات این دوره را زیر سؤال ببرند و موجبات کاهش مشارکت مردم در این رویداد را فراهم کنند. در حقیقت آن‌ها تمام توان خود را برای دلسرد کردن مردم و زیر سؤال بردن دستاوردهای انقلاب به کار بستند.

حاج علی اکبری بیان کرد: فضای دلسرد کننده کشور و بلایای طبیعی مانند خشکسالی، زلزله و شیوع بیماری منحوس کرونا نیز شرایط نامطلوبی را برای برگزاری این انتخابات ایجاد کرده بود، پیش‌بینی شده بود که میزان مشارکت مردم در انتخابات حداکثر ۲۴درصد است و در این دوره آنچه نقطه قوت نظام محسوب می‌شد به نقطه ضعفش تبدیل خواهد شد. غافل از اینکه الطاف و عنایت ویژه و خاص الهی شامل حال این ملت می‌شود.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور مشارکت و انتخاب را دو عطیه از امام رضا (ع) در انتخابات ۱۴۰۰ دانست و اضافه کرد: همراهی جامعه مومنان اصیل و انقلابی که وفادار به آرمان‌های شهدا بودند در انتخابات مورد عنایت خدا قرار گرفت و ملت ایران محاسبات دشمن را با حضور پرشور خود بهم ریخت.

حاج علی‌اکبری به مشارکت خوب مردم فارس در انتخابات ۲۸ خرداد هم از نظر کمیت و هم از نظر کیفیت اشاره کرد و گفت : خوشبختانه مردم فارس از نظر کمی و کیفی مشارکت قابل توجهی در انتخابات ۱۴۰۰ داشتند و این حکمتی بود که حضرت امام رضا(ع) در دهه کرامت به مردم عطا کرد البته شیوع بیماری کرونا در میزان مشارکت مردم تأثیر بسیاری گذاشت و  تاثیرات این بیماری در انتخابات ۱۴۰۰ غیر قابل انکار است.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: افزون بر مشارکت قابل توجه مردم در انتخابات، می‌توان گفت مردم ما انتخاب بسیار خوب و متفاوتی نیز داشتند و جای هیچ حرف و سخنی برای دشمنان نظام باقی نگذاشتند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: