کد خبر: 3979444
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۹
استاندار فارس خواستار تدوین دائرةالمعارف حضرت شاهچراغ(ع) و همچنین اجرای سمینارهای علمی و جشنواره‌های فرهنگی در ایام دهه کرامت شد.

به گزارش ایکنا از فارس، به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی ستاد دهه کرامت فارس، عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس امروز، اول تیرماه با بیان اینکه ائمه اطهار(ع) همواره الگوهای ارزشمند جامعه اسلامی شناخته می‌شوند و باید سیره آن‌ها به جامعه و به ویژه نسل جوان به خوبی معرفی شود، گفت: دهه کرامت فرصت ارزشمندی برای معرفی هر چه بیشتر و بهتر حضرت معصومه(س)، امام رضا(ع) و حضرت احمدبن موسی(ع) است به ویژه که شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) مورد توجه و عنایت است.

وی افزود: سومین حرم اهل بیت(ع) عنوان ارزشمندی برای شهر شیراز است که باید در دهه کرامت که روزی به نام روز بزرگداشت حضرت شاهچراغ(ع) در آن گنجانده شده است به خوبی توسط مدارس، نهادهای مذهبی، فرهنگی و ... در استان فارس به این دهه پرداخته شود و به تولید محتواهای قابل توجه نیز پرداخت.

رحیمی بیان کرد: لازم است علما، دانشگاهیان، فرهنگیان، شعرا، نویسندگان، هنرمندان و آحاد مردم به ویژه رسانه ها در استان فارس در شناساندن منش و سیره اهل بیت(ع) و به ویژه حضرت احمدبن موسی(ع) عنایت ویژه داشته باشند و متناسب با ذائقه نسل جدید، معارف الهی را به جامعه ارائه کنند.

وی با بیان اینکه استان فارس امسال برنامه‌های دهه کرامت را با شعار «خدمت کریمانه، گره گشایی به رسم اهل بیت (ع)» برگزار کرده است، گفت: برای هر روز از این 10 روز عنوان ویژه‌ای در نظر گرفته است و با هدف هر چه بهتر و با شکوه‌تر برگزار شدن برنامه‌های این دهه مبارک، کمیته‌های هشت گانه متشکل از ۳۲ نهاد و دستگاه اجرایی استان تشکیل داده است و لازم است برگزاری سمینارهای علمی و جشنواره‌های فرهنگی و تدوین دایرةالمعارف حضرت شاهچراغ(ع) نیز در برنامه‌های دهه کرامت گنجانده شود.

رحیمی در ادامه سخنان خود گفت: نام سومین حرم اهل بیت (ع)، شیراز را به عنوان یک قطب مذهبی نه در کشور بلکه در سراسر جهان مطرح کرده است و وجود شمار بالای بقاع متبرکه و امامزادگان مطهر در کنار وجود حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) فرصتی ارزشمند برای توسعه گردشگری مذهبی است که باید با برگزاری برنامه‌های مناسبتی قوی و معرفی زودتر از هنگام آن‌ها مورد استفاده موثر قرار بگیرد و دهه کرامت از مناسبت‌های مذهبی مطلوبی در این حوزه به شمار می رود که نام مبارک حضرت شاهچراغ(ع) بر روی یکی از روزهای این دهه گذاشته شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: