کد خبر: 3979398
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۸
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس با اشاره به اهمیت رونق تولید، هر واحد تولیدی را امیدی در حوزه اقتصاد کشور و استان دانست.

به گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، به مناسبت روز ملی اصناف و به میزبانی اتاق بازرگانی فارس، دیدار صمیمانه‌ای بین رؤسا و دبیران اتاق‌های سه گانه بازرگانی، اصناف و تعاون امروز، اول تیرماه در استان فارس برگزار شد.

جمالی رازقی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس در این نشست  گفت: هر بخش و واحد تولیدی امیدی در حوزه اقتصاد کشور و استان است و رسالت مهم ما در اتاق بازرگانی حمایت همه جانبه از فعالیت‌های اقتصادی و فعالان این بخش در استان است.

وی بیان کرد: نگاه اتاق بازرگانی فارس به تعامل و همکاری با تشکل‌های بخش خصوصی در استان مثبت است که یکی از نقاط قوت این همکاری‌ها، استفاده از توان علمی، پژوهشی  و کارشناسی اتاق بازرگانی در حوزه‌های مختلف اقتصادی استان است.

رازقی تصریح کرد: اتاق بازرگانی فارس یکی از اتاق‌های پیشرو در بین اتاق‌های سراسر کشور است که مرکز وحدت‌بخش خصوصی در استان فارس است و ما نیز به دنبال ایجاد تعامل، همدلی و هم فکری با سایر اتاق‌ها در استان هستیم.

رئیس اتاق بازرگانی فارس بیان کرد: اتاق سه گانه مانند دو بال برای توسعه اقتصادی، رونق تولید و بهبود فضای کسب و کار هستند که محور حرکت اتاق‌های بازرگانی، اصناف و تعاون در استان کمک به تولید و راهگشایی بخش خصوصی است که تعامل این اتاق‌های سه گانه در استان فارس در سطح کشور کم نظیر است.

وی اضافه کرد: رویکرد ما در اتاق بازرگانی بهره‌مندی از تجارت و نظر کارشناسی تمام فعالان بخش خصوصی استان است تا با رویه مشخص بتوانیم با جلوگیری از موازی کاری‌ها و برخوردهای سلیقه‌ای در حوزه اقتصاد استان مسیر حرکت بخش خصوصی و رونق اقتصادی در استان را هموار کنیم.

رازقی با اشاره به شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در استان فارس به عنوان یک ظرفیت قانونی در خدمت فعالان بخش خصوصی و ادامه داد: شورای گفت‌وگو یکی از اهرم‌های مهم قانونی بخش خصوصی برای تسهیل شرایط کسب و کار و فعالیت اقتصادی در کشور است که تلاش ما در شورای گفت‌وگوی استان بر رفع مشکلات بخش خصوصی استان در تمام حوزه‌هاست.

سید محمود هاشمی، رئیس اتاق اصناف مرکز فارس نیز در این دیدار گفت: اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی، پیشرو حرکت در حوزه اقتصادی در کشور و استان است که اصناف نیز به عنوان یکی از بخش‌های پویای اقتصادی در کشور تلاش می‌کنیم نقش مؤثر و خدمت شایسته‌ای را در حوزه اقتصاد استان ارائه دهیم.

مهدی محلاتی، دبیر اتاق تعاون استان فارس هم گفت: سه اتاق اصناف، بازرگانی و تعاون اهداف و برنامه‌های مشترکی در حوزه‌های اقتصادی دارند که تعامل و همکاری بین اتاق‌ها در سطح استان می‌تواند رونق بخش فعالیت موثر فعالان اقتصادی و ذی‌نفعان استان باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: