کد خبر: 3977704
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۵
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از شناسایی 285 هزار و 162 بیمار کووید 19 در استان فارس از ابتدای شیوع تاکنون خبر داد.

به گزارش ایکنا از فارس، سیدروح‌الله حسینی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز امروز، 25 خردادماه در استودیو سلامت فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، 936 هزار و 917 تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، 268 هزار و 580 بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی افزود: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، 108 هزار و 327 مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد 16 هزار و 582 بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، 285 هزار و 162 بیمار مبتلا به کووید 19 در استان فارس شناسایی شده است.

حسینی، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم‌اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز هزار و 35 نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، 137 بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از بهبودی 260 هزار و 388 نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

وی در ادامه با اعلام جان‌باختن 7 هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید 19 از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و 710 نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز توصیه کرد: لازم است برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس و قطع زنجیره انتقال بیماری، بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی را جدی گرفته و از هرگونه سهل‌انگاری در برابر این بیماری بپرهیزیم.

حسینی با اشاره به 28 خرداد به عنوان روز حماسی در کشور، از مردم خواست تا با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی در این روز باشکوه و سرنوشت ساز حضور یابند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: