کد خبر: 3971634
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۰
در نشستی با حضور سرپرست اداره‌کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس و فرمانده حوزه مقاومت بسیج ابوذر سپاه ناحیه بقیه‌الله (عج) شیراز، راهکارهای استفاده از ظرفیت بسیج در بافت تاریخی فرهنگی شیراز بررسی شد.

به گزارش ایکنا از فارس، جمشید معینی، سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس امروز، 25 اردیبهشت‌ماه در نشستی با فرمانده حوزه مقاومت بسیج  ابوذر سپاه ناحیه بقیة‌الله(عج) شیراز راهکارهای استفاده از ظرفیت بسیج را در بافت تاریخی فرهنگی شیراز مورد بررسی قرار داد.

وی افزود: شهر شیراز  با مجموعه‌ای از بناهای تاریخی و ارزشمند، از اماکن دیدنی بسیاری برخوردار است که گام‌های مناسبی در تغییر کاربری به بوم‌گردی و هتل‌های سنتی در بافت تاریخی فرهنگی انجام شده و همچنین اقداماتی از سوی سایر دستگاه‌ها انجام‌ شده که نیازمند همکاری بیشتر همه دستگاه‌ها در بافت تاریخی هستیم.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس افزود: بافت تاریخی در سایر کشورهای دنیا منبع درآمد و اقتصاد پایدار است و باید با الگو گرفتن از این طرح برای احیای بافت تاریخی شیراز و ایجاد فرصت و جاذبه جدید گردشگری بهره‌مند شد.

وی با بیان اینکه بناهای تاریخی شیراز ارزش زیادی برای جامعه جهانی دارد و همگان بر حفظ و نگهداری آن‌ها تأکید دارند، افزود: خانه‌های فاقد ارزش تاریخی، با تجدید بنا منطبق با سبک و ضوابط بافت تاریخی، نیازمند تسهیلات ویژه‌ای است که شهرداری‌ها باید در اختیار مردم و سرمایه‌گذاران قرار دهند.

معینی بیان کرد: با تقویت زیرساخت‌ها در بافت تاریخی شیراز می‌توان روند زندگی را در این بافت رونق بخشید و با رونق این بخش برای توسعه گردشگری اقدام کرد.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس گفت: مرمت برخی از بناهای مهم موجود در بافت تاریخی شیراز با اهدافی مدون و با تغییر کاربری به مراکز فرهنگی انجام می‌شود.

در ادامه این نشست پاسدار محمدرضا شجاعی، فرمانده حوزه مقاومت بسیج ابوذر سپاه ناحیه بقیه‌الله(عج) شیراز گفت: در خصوص فرهنگ بافت تاریخی متأسفانه آن‌گونه که باید اقدامی انجام نشده است، ما نیازمند طرح‌های جامع هستیم که دستگاه‌های متولی با مشکلاتی که وجود دارد به ساماندهی بافت تاریخی شیراز بپردازند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: