کد خبر: 3971207
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۷
به گفته دبیرکل کنگره «محمد(ص)، پیامبر رحمت» در آیینه ادب و هنر، جامعه هدف زبان فارسی در کنگره جهانی محمد (ص)، پیامبر رحمت تنها ایران نیست و همه جهان را در برمی‌گیرد.

به گزارش ایكنا از فارس، حامد تقوایی، دبیرکل کنگره جهانی «محمد(ص)، پیامبر رحمت» در آیینه ادب و هنر امروز، 22 اردیبهشت‌ماه در جمع خبرنگاران این كنگره را برای توانمندسازی و گسترش زبان فارسی یک توانایی نو دانست و گفت: در شرق از شبه قاره هند تا چین، هر جا كه اسلام و فرهنگ اسلامی مورد توجه قرار گرفته، به همراه زبان فارسی بوده است.

وی افزود: همراهی زبان فارسی با دین، معارف اسلامی و درون‌مایه‌های عرفانی آن، از زیرساخت‌های گسترش زبان فارسی در جهان به شمار می‌آید؛ از سوی دیگر این زبان، زبان همه دوست‌داران فرهنگ و ادبیات ایران در همه جهان است. پس از آمدن اسلام به کشور ما، فارسی، زبان دوم جهان اسلام شد و امروز زبان عارفان، زبان دین و زبان معرفت است.

تقوایی بیان كرد: بر پایه دیدگاه برخی کارشناسان، زبان فارسی، با دارا بودن ویژگی‌هایی چون آهنگین بودن، نرمی و شیرینی، زبان توانمندی برای بیان و انتقال مفاهیم اسلام است و می‌تواند به خوبی درون‌مایه و پیام اسلام راستین را به همگان برساند.

دبیرکل کنگره «محمد(ص)، پیامبر رحمت» در آیینه ادب و هنر با اشاره به مرجعیت زبان فارسی در چشم‌انداز آینده انقلاب اسلامی ادامه داد: می‌توان گفت جامعه هدف زبان فارسی در کنگره جهانی محمد (ص)، پیامبر رحمت تنها ایران نیست و همه جهان را در برمی‌گیرد. مرجعیت زبان فارسی در این کنگره، از چشم‌اندازهای بلند است.

وی در پایان از برگزاری وبینار مجازی «چهره تابناک پیامبر اسلام، در ادبیات کشورهای فارسی زبان» و با حضور استادان و شاعران کشورهای فارسی زبان خبر داد و گفت: این برنامه در روز شنبه، 25 اردیبهشت‌ماه در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: