کد خبر: 3969087
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۲
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ در فارس را از ابتدای شیوع بیماری تاکنون چهار هزار و ۹۷ نفر اعلام كرد.

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، سیدروح‌الله حسینی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی شیراز امروز، 13 اردیبهشت‌ماه در استودیو سلامت فارس گفت: از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ تاکنون، ۸۴۱ هزار و ۶۷۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۴۳ هزار و ۶۵۹ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی افزود: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۹۵ هزار و ۶۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد سیزده هزار و ۵۶۶ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۵۷ هزار و ۲۲۵ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

حسینی همچنین از بهبودی ۲۳۱ هزار و ۵۲۷ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی شیراز با اعلام جان‌باختن ۳۰ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی ۲۴ ساعت گذشته گذشته تاکنون، اضافه کرد: مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ در فارس از ابتدای شیوع بیماری تاکنون چهار هزار و ۹۷ نفر است. 

وی در ادامه با بیان این موضوع که هم اکنون دو هزار و ۵۳ بیمار مبتلا به کروناویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: از این تعداد، ۳۲۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

حسینی با آرزوی قبولی طاعات و عبادات تمام روزه‌داران و اشاره به شب‌های قدر، از مردم استان به ویژه سالمندان و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای خواست، با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا در استان، تا حد امکان از حضور در مجالس و آیین‌ها پرهیز و برنامه‌های شب قدر را در خانه و از طریق صدا و سیما پیگیری کنند؛ همچنین در صورت حضور در این آیین‌ها، در مکان‌هایی حاضر شوند که شیوه‌نامه‌های بهداشتی را به‌طور کامل رعایت می‌کنند و در طول مراسم از ماسک استفاده و فاصله فیزیکی را رعایت کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: