کد خبر: 3968789
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۰
رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز با اشاره به بالا بودن موارد مبتلا، بستری و جان‌باختن هم‌استانی‌ها در اثر کرونا ویروس گفت: کرونا همچنان در اوج است و قربانی می‌گیرد.

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی شیراز، مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز امروز، 12 اردیبهشت‌ماه در سیصد و چهاردهمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، با اشاره به بالا بودن موارد مبتلا، بستری و جان‌باختن هم‌استانی‌ها در اثر کرونا ویروس گفت: کرونا همچنان در اوج است و قربانی می‌گیرد.

وی افزود: در حال حاضر ۲ هزارو ۵۹ بیمار مثبت و مشکوک مبتلا به کروناویروس در بیمارستان‌های مرجع کووید ۱۹ استان بستری هستند که از این تعداد ۳۱۹ بیمار در بخش‌های مراقبت ویژه خدمات درمانی دریافت می‌کنند و این آمار نگران‌کننده است.

لطفی همچنین ضمن تبریک روز استاد بیان کرد: اساتید دانشگاه نقش مهمی در اعتلای دانش و اندیشه دارند و به‌ویژه اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز با عمل به دو رسالت توامان آموزش و درمان پیشینه ارزشمند آموزش و پزشکی در فارس را این بار در عرصه سرنوشت‌ساز مقابله با بحران کرونا به کار بستند که جای تقدیر دارد.

وی بر پایبندی مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برای پیشگیری از افزایش موارد ابتلا به کروناویروس و خروج از این موج تأکید کرد و گفت: تنها راه جلوگیری از روند افزایش موارد ابتلا به کروناویروس، مشارکت مردم است تا بتوانیم شاهد کاهش آمارهای ابتلا، بستری و جان‌باختن هم‌استانی‌ها در اثر این بحران باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز با بررسی وضعیت موارد ابتلا به کروناویروس در شهرستان‌های استان فارس، ظرفیت تخت‌های بیمارستان‌های استان را نیز مورد ارزیابی قرار داد.

بررسی فعالیت مراکز منتخب درمان سرپایی کروناویروس، آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید۱۹ و اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی از دیگر محورهای مورد بررسی رئیس دانشگاه در نشست امروز بود.

وی ضمن بررسی آمار نمونه‌های انجام شده آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت‌رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

دیگر معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز در این نشست، ضمن اعلام گزارش بررسی وضعیت شهرستان‌های مورد بازدید در زمینه اپیدمی کرونا، آمار روزانه واکسیناسیون گروه‌های هدف در استان، روند اپیدمی ویروس کرونا در فارس، مأموریت‌های اورژانس، میزان بروز موارد جدید بیماری، تعداد و درصد تست‌های انجام شده، وضعیت شهرستان‌های استان در زمینه شیوع کروناویروس، آمار مبتلایان و افراد بستری در مراکز درمانی و بیمارستان‌های فارس، پیگیری افزایش تخت‌های بیمارستانی، شیوه خدمت‌رسانی به مبتلایان و مراجعان در بیمارستان‌های شیراز و شهرستان‌های استان؛ به بیان توضیحاتی درباره آخرین اقدامات مقابله با کروناویروس و اجرای مصوبات پیشین این ستاد پرداختند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: