کد خبر: 3968642
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۳
همزمان با فرا رسيدن سالروز معلم، طی مراسمی كه به‌صورت ويدئو كنفرانسی و با حضور رئيس جمهور برگزار شد، از جمعی از معلمان نمونه فارس تجليل به عمل آمد.

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، آیین تجلیل از معلمان نمونه همزمان با سالروز شهادت استاد مطهری و روز بزرگداشت مقام معلم با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور امروز، 12 اردیبهشت‌ماه برگزار شد.

عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس در این مراسم ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید مطهری و روز معلم، گفت: قطعاً همه ما باعنوان کسانی که روزگاری در محضر معلمان گرانقدر شاگردی کرده‌ایم، این موضوع را به‌خوبی می‌دانیم که ماندگارترین افراد در ذهن انسان‌ها آموزگاران‌ هستند، چراکه آموزش‌های آنان در ذهن و دل دانش‌آموزان ماندگار است، به‌گونه‌ای که همیشه به آن خاطرات رجوع می‌کنند.

وی اظهار کرد: معلمان همواره چراغی از علم و دانش در مسیر زندگی افراد روشن می‌کنند که هیچ‌گاه به فراموشی سپرده نخواهد شد.

رحیمی با بیان اینکه همه اندیشمندان بر این نکته تاکید می‌کنند که سعادت جامعه در گرو آموزش درست است، گفت: چنین آموزشی به دست معلمانی صورت می‌گیرد که تربیت‌کنندگان و پرورش‌دهندگان نسل‌های آینده و حال‌ هستند.

نماینده عالی دولت در استان فارس سرمایه‌گذاری در حوزه آموزش و پرورش را عامل اصلی حرکت جوامع به سمت توسعه و پیشرفت دانست و افزود: این سرمایه‌گذاری بلندمدت است و نعمات آن چند نسل را در بر می‌گیرد؛ از این‌رو نباید به اشتباه تصور کرد که این سرمایه‌گذاری به‌معنای ایجاد هزینه است.

وی با بیان اینکه نتایج رسیدگی و تخصیص اعتبار به فرهنگیان و مدارس و توجه به محتوای آموزشی در آینده مشخص خواهد شد، گفت: تجربه دیگر کشور‌ها نیز نشان می‌دهد، آنان که در آموزش بیشتر سرمایه‌گذاری کرده‌اند، از درآمد سرانه، تکنولوژی، آسایش و رفاه بیشتری برخوردارند. بدین‌معنا، سرمایه‌گذاری کشور‌های پیشرفته و مدعی نه در ایجاد کارخانه‌ها و نه در تشکیل نیروی نظامی آنان، بلکه ثمره توجه به آموزش بوده است.

استاندار فارس ادامه داد: این کشور‌ها توانسته‌اند با جذب نخبگان از سراسر جهان، با هزینه کم،  بهره بسیار ببرند و همین موضوع باعث انباشت ثروت برای آن‌ها شده است.

رحیمی تأکید کرد: باید تلاش کنیم با توجه به علاقه فرهنگی فرزندان این جامعه، برنامه‌ریزی کرده و آنان را به ماندن در کشور و خدمت کردن به هموطنان خود ترغیب کنیم.

وی با بیان اینکه دولتمردان و تصمیم‌گیرندگان می‌توانند با بسترسازی، زمینه زندگی بهتر و آسایش و پیشرفت را فراهم کنند، گفت: سرمایه‌های انسانی که تحت عنوان نخبگان شناخته می‌شوند، محصول همان آموزشی هستند که برای آن سرمایه‌گذاری شده است و این نهال زمانی به بار می‌نشیند که به روش‌های آموزشی جدید دست یابیم.

رحیمی افزود: حرکت به این سمت و سو می‌تواند نوید بخش توسعه یافتگی و پیشرفتی روز افزون برای مردم کشورمان باشد.

یادآور می‌شود، استاندار فارس در پایان این مراسم از  نمایندگان معلمان برگزیده استان تجلیل کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: