کد خبر: 3968623
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴
فرمانده نیروی انتظامی فارس ضمن گرامیداشت فرا رسیدن هفته بزرگداشت كار و كارگر معتقد است حرف کارگران در فارس شنیده می‌شود و به‌همین دلیل این قشر مطالباتشان را در خیابان پیگیری نکرده و از مسیر قانونی دنبال می‌کنند.

به گزارش ایكنا از فارس، سردار رهام بخش حبیبی، فرمانده نیروی انتظامی فارس امروز، 12 اردیبهشت‌ماه در دیدار با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس و نمایندگان تشکلات کارگری این استان  به‌مناسبت روز جهانی کارگر به مطالبی تاریخی و دینی در مورد جایگاه کار و کارگر در اسلام و فرهنگ ایرانی اشاره کرد و افزود: نیروی انتظامی و پلیس باید به نحوی عمل کند که کارگران برای احقاق حقوق به راحتی و با اطمینان خاطر به ناجا پناه بیاورند.

وی ادامه داد: پلیس باید رابطه دوستانه و صمیمی با کارگران داشته و نیروی انتظامی وظیفه دارد به‌طور مداوم در جمع کارگران حاضر و گوش شنوایی برای مطالبات آن‌ها باشد.

حبیبی، نگاه حاکم پلیس این استان به جامعه کارگری را خدمت‌رسانی عنوان کرد و گفت: استان فارس در بعد امنیتی حوزه کارگری در کشور استثنا است چون کمترین مشکل در این خصوص در فارس وجود دارد و این نیز به این دلیل است که مردم این خطه با قدمتی کهن و افتخارآمیز، اهالی فرهنگ مدار هستند.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: حرف کارگران در فارس شنیده می‌شود و به‌همین دلیل این قشر مطالباتشان را در خیابان پیگیری نکرده و از مسیر قانونی دنبال می‌کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه طی 5 تا 10 سال آینده مبنای تمام فعالیت‌های انسان‌ها در دنیا فضای سایبر خواهد بود، گفت: در حال حاضر در سطح کشور و استان فارس بسیاری از شهروندان وارد فضای مجازی شده‌اند اما از آسیب‌های این محیط اطلاع چندانی ندارند.

حبیبی اضافه کرد: فضای سایبری و مجازی پلیس استان فارس در خدمت کارگران است که با ایجاد گروه و کانال‌های مشترک در شبکه‌های مجازی آگاهی‌بخشی در این خصوص انجام و ‌در نتیجه آن آسیب‌ها حوزه کارگری کاهش یابد.

فرمانده انتظامی استان فارس اظهار کرد: کارشناسان پلیس این استان با تمام توان در خدمت جامعه کارگری فارس خواهند بود تا اطلاع‌رسانی کافی پیرامون آسیب‌های این حوزه خصوصا در بخش فضای مجازی، اعتیاد و طلاق انجام و در پی آن ضریب امنیت خانواده‌ها بالا رود.

وی با بیان اینکه به‌کاربردن توصیف قشر ضعیف برای کارگران در شأن این جایگاه والا نیست، گفت: شاید مشکلاتی در زمینه معیشتی در بین بخشی از جامعه کارگری وجود داشته باشد اما در نهایت این گروه بسیار پرتوان و از جایگاه و منزلتی والا برخوردارند زیرا بقاء جامعه انسانی مدیون تلاش کارگران است.

حبیبی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه کارهای بزرگی در حوزه کاهش آسیب‌های اقتصادی ناشی از شیوع بیماری کرونا در جامعه کارگری و کارفرمایی استان فارس انجام شده است، افزود: تاثیر و انجام این اقدامات باید در فضای مجازی و رسانه‌های استان و کشور بازتاب بیشتری داده و این اقدامات به گوش مردم برسد.

وی با اشاره به اینکه حضور پلیس باید احساس آرامش در جامعه القا کند، گفت: کارگران قشری مهم و با اهمیت برای پلیس محسوب می‌شوند که باید همکاری و تعاملات در این خصوص افزایش یابد که در همین راستا اخیرا تفاهم‌نامه‌ای بین واحد اجتماعی نیروی انتظامی فارس و حوزه کارگری استان منعقد شده و بر همین اساس پلیس باید در همه نشست‌های جامعه کارگری حاضر و گوش شنوایی برای مطالبات این قشر باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: