کد خبر: 3963080
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۲
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز با اشاره به وضعیت قرمز اكثر شهرستان‌های استان فارس به لحاظ شیوع كرونا خواستار اعلام وضعیت فوق‌العاده در این استان شد.

به گزارش ایكنا از فارس، عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز، 18 فروردین‌ماه با اشاره به موج چهارم كرونا كه با شدت بیشتری تمام نقاط كشور از جمله استان فارس را درگیر كرده است، گفت: هم‌اكنون دو سوم شهرستان‌های استان فارس وضعیت قرمز دارند به‌همین دلیل درخواست داریم تا وضعیت فوق‌العاده در این استان اعلام شود.

وی با اشاره به تكمیل ظرفیت برخی از بیمارستان‌های شیراز گفت:‌ هم‌اكنون علاوه بر بیمارستان‌های علی‌اصغر(ص) و شهید فقیهی، تعداد تخت‌های کرونایی بیمارستان‌های شهید چمران، نمازی و پیوند اعضا شیراز افزایش یافته است.

همتی با بیان اینکه تمام عمل‌های غیر اورژانسی در این بیمارستان‌ها لغو شده تا تخت‌های بیشتری به مبتلایان کرونا تخصیص داده شود، گفت: بیمارستان‌های خصوصی در مرحله بعدی از سناریوی طراحی شده و در صورت لزوم، اضافه خواهد شد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز از راه‌اندازی بیمارستان پشتیبان در ورزشگاه شهید دستغیب با ظرفیت 100 تخت در شیراز خبر داد و گفت: ما موظف به تأمین تخت هستیم حتی اگر بیمارستان صحرایی راه‌اندازی شود.

وی با بیان اینكه متأسفانه سیر بیماری به گونه‌ای‌ست که سوش انگلیسی در جامعه غالب شده و به شدت در حال اشغال تخت‌های بیمارستانی است، گفت: تا ظهر امروز بیش از ٣٠٠ مورد بستری جدید در استان فارس ثبت شده است.

همتی با تصریح اینكه شرایط امروز شیراز و فارس ویژه است و مردم همراهی کمک کنند، خواستار تعطیلی کامل دو هفته‌ای شهرهای قرمز در استان فارس شده‌ایم و امیدوار هستیم که این اتفاق بیفتد، چرا که در غیر این صورت کنترل وضعیت به‌شدت سخت است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: