کد خبر: 3962799
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۶
رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز ضمن قدردانی از زحمات مدافعان سلامت طی ایام شیوع كرونا، خواستار افزایش آگاهی عمومی جامعه برای برون‌رفت از شرایط كنونی بحران كرونا شد.

به گزارش ایكنا از فارس، آیت‌الله لطف‌الله د‍ژكام، نماینده ولی فقیه در فارس و امام‌جمعه شیراز امروز، 17 فروردین در دیدار با اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشكی شیراز ضمن قدردانی از زحمات مدافعان سلامت طی ایام شیوع كرونا، خواستار افزایش آگاهی عمومی جامعه برای برون‌رفت از شرایط كنونی بحران كرونا شد.

وی همچنین اهمیت آموزش دانشجویان پزشكی را یادآور شد و افزود: آموزش و افزایش مهارت‌های لازم دانشجویان و پزشكان باید با جدیت بیشتری دنبال شود و نباید در بحران كرونا از این مسئله غافل شد.

آیت‌الله دژكام، شیراز را یكی از مراكز مهم پزشكی در منطقه برشمرد و خواستار حفظ این جایگاه و ارتقای آن شد و افزود: آموزش‌ها در این عرصه باید به‌روز باشد تا جایگاه دانشگاه علوم پزشكی شیراز در منطقه ارتقا یابد.

امام‌جمعه شیراز ضمن قدردانی دوباره از مدیریت دانشگاه علوم پزشكی شیراز، تأكید كرد: باید برای در صدر بودن نام نیک دانشگاه علوم پزشکی شیراز تلاش کرد.

مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز در این دیدار با بیان اینکه حمایت از مجموعه درمانی از سوی مسئولان استانی مثال‌زدنی است به تشریح آخرین وضعیت شیوع كرونا در استان فارس پرداخت و گفت: متأسفانه شاهد روند افزایش ابتلا به كرونا و تغییر وضعیت برخی از شهرستان‌های استان از نارنجی به قرمز هستیم.

وی با بیان اینكه متأسفانه آمار بستری و مثبت قطعی كرونا در استان چهار رقمی شده است، افزود: طی دو روز گذشته سه هزار و 500 مورد جدید ابتلا كرونا در استان داشته‌ایم.

لطفی از مراجعه روزانه بیش از دو هزار مراجعه‌كنندگان به مراكز منتخب درمان سرپایی كرونا استان خبر داد و گفت: هم‌اكنون ظرفیت بیمارستان‌های علی‌اصغر(ع) و شهید فقیهی تكمیل شده است و بیماران نیازمند به بستری به بیمارستان چمران اعزام می‌شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز همچنین از راه‌اندازی بیمارستان پشتیبان در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز خبر داد و بیان کرد: قدرت سرایت‌پذیری كرونا انگلیسی بسیار بالاتر است و به‌همین دلیل شاهد موج چهارم كرونا با قدرت بیشتری هستیم.

وی در ادامه با اشاره به انجام واکسیناسیون علیه کروناویروس در استان فارس، گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز در فرآیند واکسیناسیون علیه کووید ۱۹ از زمان تحویل تا تزریق به گروه‌های هدف در کشور پیشرو بوده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: