کد خبر: 3962610
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۹
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت كرونا از تمام دستگاه‌های استان خواست تا برای مقابله با موج جدید كرونا آمادگی داشته و در زمینه راه‌اندازی بیمارستان پشتیبان با دانشگاه علوم پزشكی شیراز همكاری كنند.

به گزارش ایكنا، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، عبدالرضا قاسم‌پور، جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت كرونا امروز، 16 فروردین در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با تأکید بر اینکه همه دستگاه‌های استان آمادگی کامل برای مقابله با موج جدید کرونا را داشته باشند و با دانشگاه‌های علوم پزشکی همکاری‌ کنند، گفت: در موج چهارم محدودیت‌ها بر اساس طرح جامع و رنگ‌بندی هر شهر در پنج بخش صنفی، ترددخودرویی آموزش، فرهنگی اجتماعی و اداری اعمال می‌شود.

وی از آماده‌باش کامل بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای خدمات‌رسانی به مردم و رسیدگی و مراقبت از بیماران کرونایی خبر داد و افزود: فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی و کمک‌های مؤمنانه نیز همچنان ادامه پیدا می‌کند.

قاسم‌پور از همه ادارات و نهادهای استان خواست برای راه‌اندازی بیمارستان پشتیبان با دانشگاه علوم پزشکی همکاری کنند و بر ضرورت تشدید نظارت‌ها در حوزه‌های تحت پوشش و بازارها، مراکز خرید و رستوران‌ها و بخش‌های مختلف استان تأكید كرد.

معاون استاندار فارس اظهار کرد: برخورد قضایی و انتظامی با برپاکنندگان مراسم، مجالس ختم و عروسی و هرگونه تجمع امری ضروری است که همچنان با جدیت باید ادامه پیدا کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در دو سال گذشته هیچ‌گونه سفری در ایام نوروز برای مردم امکان‌پذیر نبوده و طبیعی است که ستاد ملی در جهت حمایت از بخش حمل و نقل و گردشگری مصوبات حمایتی داشته باشد.

قاسم‌پور در ادامه یادآور شد: استان فارس از استان‌های بزرگ و مسافرپذیر است و زمانی که مسافرت به شهرهای زرد و آبی سراسر کشور آزاد اعلام می‌شود پلیس نمی‌تواند مانع ورود مسافر به این استان شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس بیان کرد: ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا  ورود به شیراز را پیش از  نوروز ممنوع اعلام کرده و اطلاع‌رسانی کردیم که با مخالفت ستاد ملی مواجه شد.

به گفته قاسم‌پور در ابتدای نوروز تنها یک شهرستان قرمز در استان وجود داشت که دید و بازدیدها و دورهمی‌ها تعداد شهرهای قرمز و نارنجی را افزایش داد.

وی با بیان اینکه برخی دوست دارند مردم همیشه در سختی باشند، گفت: نمی‌توان در وضعیت آبی و زرد اصناف را تعطیل کرد، چراکه اولویت اول تصمیمات سلامت مردم است اما نمی‌توان به معیشت و امنیت آن‌ها توجه نکرد. در این راستا مشکلات و گرفتاری‌های مردم و اصناف را نیز  باید در نظر گرفت.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت کرونا بیان کرد: آمار که بالا می‌رود عده‌ای بدون در نظر گرفتن تلاش‌ها، طلبکار می‌شوند و منصفانه قضاوت نمی‌کنند.

وی یادآور شد: به گفته ستاد ملی، فارس با برنامه‌ترین ستاد مقابله با کرونا را دارد و برنامه‌ریزی مناسب 14 ماه اخیر این استان را در وضعیت بهتر بیماری نسبت به سایر استان‌ها قرار داده است.

قاسم‌پور افزود: فراموش نکنیم فارس استانی بزرگ و پرجمعیت و مسافرپذیر و دارای جمعیت شناور قابل توجه از سایر استان‌هاست اما به‌رغم چنین شرایطی آمار پایین‌تر مرگ و میر در این استان نشان از تلاش‌ها، زحمات و برنامه‌ریزی‌های علمی و کارشناسی دارد.

معاون استاندار فارس اظهار کرد: تقدیر نمی‌کنید حداقل تخریب نکنید و ایثارگری‌ها و فداکاری‌های کادر درمان و نیروی انتطامی را زیر سؤال نبرید.

به گفته قاسم‌پور تقویت فضای همدلی از ابتدا در دستور کار ستاد استانی قرار گرفته و به خاطر حفظ جان مردم تا ریشه‌کنی کامل کرونا ادامه دارد.

وی از تریبو‌ن‌داران خواست با در نظر گرفتن این موضوع مراعات کنند و در حفظ فضای همدلی استان کوشا باشند، اعمال ۳۶۶ هزار جریمه و برای خودروهای متخلف و پلمپ هشت هزار و 560 واحد صنفی را نشان از سخت‌گیری و جدی بودن تصمیمات ستاد استانی دانست و تأکید کرد: به‌رغم همه این سختگیری‌ها مردم خود باید بیشتر رعایت کنند.

معاون استاندار فارس بیان كرد: نوروز امسال نسبت به سال ۹۸ با کاهش ۱۹ درصدی تردد و کاهش  ۷۸ درصد بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری رو‌به‌رو بوده‌ایم.

قاسم‌پور با بیان اینكه بیش از ۹۰ درصد اسکان در منازل شخصی، چادر، مدارس و مهمان‌سراهای دولتی انجام می‌شد که امسال کلا تعطیل بود، گفت: در شرایط فعلی ورود به شیراز و خروج از این شهر و سایر شهرهای قرمز و نارنجی استان ممنوع است و خودروهای متخلف جریمه می‌شوند.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در پایان گفت: مردم فارس در مدت گذشته و همچنین روز ۱۳ فروردین همکاری و همراهی خوبی داشتند و امیدواریم این همراهی‌ها تدوام داشته باشد تا از موج چهارم نیز با کمترین میزان تلفات عبور کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: