کد خبر: 3962452
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۳
مسئول بخش قرآن شورای قرآن و عترت فارس خواستار تعریف چشم‌انداز فعالیت‌های قرآنی استان فارس شد و افزود: برای تدوین چشم‌انداز فعالیت‌های قرآنی استان فارس چندین جلسه با نخبگان و پیشكسوتان قرآنی استان برگزار كرده‌ایم و پیش‌بینی این است كه ظرف یك ماه آینده افق و چشم‌انداز قرآنی استان را ترسیم كنیم.

به گزارش ایكنا از فارس، محمدحسین اسلامی، مدیرعامل اتحادیه تشكل‌های قرآنی فارس امروز، 15 فروردین در پنجمین نشست شورای قرآن و عترت این استان گفت: از زمان تشكیل شورای قرآن و عترت، سپاه فجر طرح دوشنبه‌های قرآنی را در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) آغاز كرد كه جریان خوبی در این قضیه رخ داده است و جای قدردانی دارد.

وی خواستار تعریف چشم‌انداز فعالیت‌های قرآنی استان فارس شد و افزود: برای تدوین چشم‌انداز فعالیت‌های قرآنی استان فارس چندین جلسه با نخبگان و پیشكسوتان قرآنی استان برگزار كرده‌ایم و پیش‌بینی این است كه ظرف یك ماه آینده افق و چشم‌انداز قرآنی استان را ترسیم كنیم و آن را به‌عنوان پیشنهاد به نماینده رهبر معظم انقلاب در استان ارائه خواهیم داد تا بتوانیم بر اساس این چشم‌انداز حركت كرده و به نتایج مطلوبی دست یابیم.

اسلامی ادامه داد: این چشم‌انداز هم مجموعه‌های مردمی و هم دولتی را در نظر گرفته است و مشخص می‌شود كه هر كدام از آن‌ها باید چه فعالیت‌هایی انجام دهند تا در پایان سال 1400 دستمان پر باشد و بتوانیم گزارش فعالیت‌ها را به‌صورت مستند ارائه دهیم.

مسئول بخش قرآن شورای قرآن و عترت استان فارس در ادامه گفت: برای ماه مبارك رمضان فعلاً دو برنامه شاخص قرآنی پیش‌بینی شده است. یكی اجرای طرح قرآنی 1400 در 140 توسط سپاه فجر است كه یك طرح بسیار جالب و نوآورانه است و كل استان را به جریان قرآنی وصل می‌كند.

وی اضافه كرد: طرح دیگر هم هر خانواده، یك محفل قرآنی است كه در آن هر روز یك صفحه قرآن توسط خانواده‌ها قرائت می‌شود و در نهایت به برترین خانواده كه بتواند بهترین محفل قرآنی را برپا كنند، جوایزی اهدا می‌كنیم و ممكن است این دو طرح را در طول سال ادامه دهیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: