کد خبر: 3962425
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۷
رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز با اشاره به آمار بی‌سابقه مبتلایان به كرونا در استان فارس، گفت: طی 24 ساعت گذشته، 245 بیمار جدید در بخش‌های كووید 19 بیمارستان‌های فارس بستری شدند.

به گزارش ایكنا از فارس، مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز، امروز، 15 فروردین‌ماه در دویست و نود و چهارمین نشست ستاد بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه با اشاره به بستری ۲۴۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس طی ۲۴ ساعت گذشته در بخش‌های کووید ۱۹ بیمارستان‌های استان فارس، این آمار را در طی چهار ماه اخیر بی‌سابقه خواند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون هزار و ۱۲۹ بیمار مثبت قطعی و مشکوک دارای علایم کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، وضعیت کنونی بیمارستان‌های استان را در زمینه پذیرش بیمار جدید کرونا، بحرانی خواند.

لطفی ادامه داد: با وجود اعلام آماده‌باش به تمامی مراکز درمانی استان اعم از دولتی، خیریه و خصوصی، روزانه با حجم بالایی از مراجعه بیماران کرونایی به بیمارستان‌های استان مواجهیم که کار خدمت‌رسانی را دشوار ساخته است که متأسفانه همکاران ما در این ایام، فشار مضاعفی را متحمل شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، افزایش قابل توجه مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته تشخیص و درمان سرپایی کرونا را نشانه گردش گسترده بیماری در استان دانست و از راه‌اندازی چهار مرکز جدید ۱۶ ساعته خبر داد و گفت: با افزوده شدن این چهار مرکز، در حال حاضر ۴۴ مرکز منتخب تشخیصی و درمان سرپایی کرونا در استان آماده خدمت‌رسانی به مردم است.

وی با اعلام اینکه تعداد شهرهای قرمز استان فارس افزایش یافته است، نسبت به روند صعودی موارد ابتلا و بستری در استان هشدار داد و گفت: با توجه به چرخش گونه کرونای انگلیسی در استان که با شدت سرایت و ابتلای بالایی همراه است، لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌ویژه استفاده مداوم از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی، پرهیز از دورهمی‌های خانوادگی و وجود تهویه مناسب در محل کار و منزل تأکید کرد.

لطفی همچنین از افزایش مأموریت‌های اورژانس طی روزهای اخیر خبر داد و از عموم مردم استان خواست تا با توجه به ورود به موج چهارم بیماری، نسبت به رعایت پروتکل‌ها همکاری کافی داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز همچنین ضمن بررسی آمار نمونه‌گیری‌های تشخیصی در ۲۴ ساعت گذشته، به بررسی آمار مبتلایان، علت‌های جان باختن مبتلایان، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت‌رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی پرداخت.

دیگر معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز در این نشست به ارائه گزارش اقدامات مربوط به افزایش تخت پذیرش بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان، آمار روزانه واکسیناسیون، آمار نمونه‌گیری‌های سریع و PCR، آمار مبتلایان و افراد بستری در مراکز درمانی و بیمارستان‌های فارس، شیوه خدمت‌رسانی به مبتلایان و مراجعان در بیمارستان‌های استان پرداختند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: