کد خبر: 3957487
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۴
طبق اعلام معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی شیراز تاكنون 2 هزار و 525 نفر در استان فارس بر اساس اولویت‌های تعیین شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و طی دو مرحله واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

به گزارش ایكنا از فارس، دویست و هفتاد و ششمین نشست ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشكی شیراز امروز، 13 اسفندماه با حضور اعضا در این دانشگاه برگزار شد.

اورنگ ایلامی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی شیراز در این نشست، از افزایش نسبی بیماران دارای وضعیت وخیم در بخش‌های مراقبت ویژه بیمارستان‌های استان خبر داد و گفت: تاکنون دو هزار و ۵۲۵ نفر در فارس بر اساس اولویت‌های تعیین شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و طی دو مرحله واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز نیز در این نشست با اشاره به تلاش‌های یک سال گذشته مراکز آزمایشگاهی استان، بر نقش خدمات پیشگامانه این مراکز در مدیریت بهتر کرونا طی این ایام بحرانی تأکید کرد.

وی، افزایش موارد نمونه‌گیری‌های تشخیصی کرونا از سیصد مورد به دو هزار مورد، با همت معاونت بهداشت دانشگاه و رؤسای مراکز بهداشتی را نمودی از توانمندی مراکز آزمایشگاهی استان دانست که موجب شده مردم نیز با آسودگی خاطر بیشتری به این مراکز مراجعه کنند.

لطفی با بیان اینکه آزمایشگاه‌های تشخیصی یکی از مهم‌ترین حلقه‌های خدمت در بحران کرونا بوده‌اند، از خدمات تمامی فعالان این عرصه در طی یک سال گذشته قدردانی کرد.

وی همچنین ضمن بررسی اقدامات حوزه‌های مختلف دانشگاه علوم پزشكی شیراز در زمینه مقابله با کووید۱۹ و نحوه ارائه خدمت به بیماران، گفت: با نظارت‌های مؤثر دانشگاه بر بیمارستان‌ها و پیگیری روند خدمت‌رسانی به بیماران، به یک آرامش نسبی دست پیدا کرده‌ایم.

در نشست امروز ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز معاونان و مدیران ارشد دانشگاه گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه‌های مختلف دانشگاه در زمینه مقابله با کروناویروس ارائه دادند و مصوبات روزهای گذشته این ستاد بررسی شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: