کد خبر: 3957224
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۷
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشكی شیراز شمار مبتلایان كووید 19 شناسایی شده از ابتدای شیوع تاكنون در استان فارس را 179 هزار و 309 نفر اعلام كرد.

به گزارش ایكنا از فارس، اورنگ ایلامی، سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشكی شیراز امروز، 12 اسفندماه در استودیو سلامت فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۴۵ هزار و ۵۳۴ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۱۷۶ هزار و ۲۳۹ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی افزود: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۳۷ هزار و ۵۲۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد سه هزار و ۷۰ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۷۹هزار و ۳۰۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

ایلامی، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم‌اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز ۵۳۹ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۹۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشكی شیراز همچنین از بهبودی ۱۷۰ هزار و ۸۷۷ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

وی با اعلام جان‌باختن دو هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا‌کنون را سه هزار و ۲۵۷ نفر اعلام کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: