کد خبر: 3956810
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۰
عضو هیئت مدیره اتحادیه تشكل‌های قرآنی از انجام پیگیری‌ها و رایزنی‌ها برای بحث بیمه مؤسسات قرآنی و همچنین رفع مشكل مالیات این مراكز خبر داد.

محمدحسین اسلامی، عضو هیئت مدیره اتحادیه تشكل‌های قرآنی كشور، در گفت‌وگو با ایكنا از فارس، از انجام پیگیری‌ها و رایزنی‌هایی در بحث بیمه مؤسسات قرآنی خبر داد و گفت: در حال پیگیری این هستیم تا مؤسسات قرآنی در قالب كارگاه‌های كم‌بازده بیمه شوند.

وی با بیان اینكه بیمه كارگاه‌های كم‌بازده وضعیت بهتری از بیمه فعالان قرآنی دارد، افزود: به‌ یاری خدا این بیمه را از سال آینده برای مؤسسات قرآنی اجرایی خواهیم كرد.

اسلامی بیان كرد: پیش از این بیمه مؤسسات قرآنی دو حالت داشت یكی از طریق وزارت ارشاد و بیمه فعالان قرآنی و دیگری به‌صورت پرداخت آزاد بود اما اكنون اتحادیه تشكل‌های قرآنی به بحث بیمه مؤسسات پیدا كرده و تلاش می‌كند تا این موضوع را تسهیل كند.

مدیرعامل اتحادیه تشكل‌های قرآنی فارس با تأكید بر اینكه به دنبال این هستیم تا استقلال در موضوعات مختلف را به فعالان قرآنی دهیم، گفت: همچنین یكسری پیگیری‌هایی برای بحث تسهیل اقدامات مالیاتی مؤسسات قرآنی از سوی اتحادیه تشكل‌های قرآنی در حال انجام است.

وی ادامه داد: تلاش می‌كنیم تا علاوه بر اینكه مؤسسات قرآنی از پرداخت مالیات معاف شوند، مشكل حسابرسی آن‌ها هم مرتفع شود زیرا طبق قانون اداره مالیات، مؤسسات قرآنی باید حتماً برای امور خود دفتر مالیاتی بگیرند و صورت‌حساب‌ها را پر كنند اما تلاش می‌كنیم با قوانینی كه موجود است و مشمول خیریه‌ها هم می‌شود، این كار را تسهیل كنیم بدین‌صورت كه اگر گردش مالی مؤسسات از یك رقم بالاتر نباشد، با نظارت اداره مالیات دیگر نیازی به پر كردن دفتر و صورت‌وضعیت نیست.

اسلامی با بیان اینكه در حال تلاش برای تحقق این مسئله هستیم، گفت: این مسئله به نتیجه رسیده است اما به‌ یاری خدا عملاً در سال آینده محقق خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: