کد خبر: 3955482
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۶
مدیر حوزه علمیه منصوریه شیراز با بیان اینکه صدقه فقط کمک مالی نیست و حتی به فرمایش پیامبر(ص) لبخند هم نوعی صدقه است، گفت: امر به معروف و نهی از منکر هم ثواب صدقه را دارد.

به گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین حمیدرضا حدائق، مدیر حوزه علمیه منصوریه شیراز امروز، 4 اسفندماه در گردهمایی ائمه جماعات قرارگاه عمار این مدرسه علمیه گفت: صدقه تنها به کمک مالی نیست اگر وسعت مالی برای کمک نداریم طبق بیان پیامبر(ص) تبسم و لبخند زدن به روی برادر دینی ثواب صدقه را دارد، مردم از این پاداش غافل هستند، کمک و کار خیر کردن مختص افراد ثروتمند نیست، از این‌رو امر به معروف و نهی از منکر نیز جزو کارهایی است که ثواب صدقه را دارا است.

وی امر به معروف و نهی از منکر را به فرمایش پیامبر مصداق صدقه دانست و  گفت: به دلیل مهجور شدن این 2  واجب مهم در جامعه اکنون وضعیت شهر به گونه‌ای شده است که اگر شخصی امر به معروف و نهی از منکر کند مورد اتهام قرار می‌گیرد.

حدائق در ادامه ضمن گرامیداشت فرا رسیدن سالروز ولادت امام جواد(ع) اظهار کرد: امام جواد(ع) می‌فرماید اعتماد به خدا بهای هر چیز گرانبها و نردبانی به سوی هر بلندا است.

وی افزود: حضرت جواد(ع) سر پابرجا ماندن در مسیر الی الله را توکل به خداوند می‌داند، بنابراین اگر هر کاری می‌خواهیم انجام دهیم با توکل به خداوند باشد، قطعاً موفقیت را نیز به همراه خواهد داشت.

مسئول قرارگاه عمار منصوریه شیراز تصریح کرد: قرارگاه عمار هیچ‌گونه بودجه‌ای ندارد و از نهاد دولتی هم حمایت نمی‌گیرد، از این‌رو با توکل به خدا، جمعی از طلاب حوزه علمیه منصوریه با دست خالی به‌صورت جهادی این قرارگاه را راه‌اندازی کردند و هر طلبه‌ای که دارای روحیه تبلیغی و جهادی است در این قرارگاه مشغول شده است.

حدائق با تأکید بر اینکه اگر امروز قرارگاه عمار موفقیتی را در سطح استان و کشور کسب کرده است، مدیون تلاش‌های جهادی طلاب و روحانیون این قرارگاه است، گفت: کار تبلیغی و جهادی پر خیر و برکت است، در همین راستا حضرت رسول اکرم(ص) می‌فرماید هرکس صدقه‌ای را به نیازمندان برساند پاداش صاحب صدقه را دارد، همچنین پیامبر(ص) در جای دیگر می‌فرماید اگر صدقه‌ای میان 70 هزار انسان دست به دست شود پاداش آخرین نفر آنان مانند اجر نخستین نفر آنان است، از این‌رو شما طلاب قرارگاه عمار عامل رساندن کمک خیر به نیازمندان هستید و در اجر و پاداش این امر خیر سهیم.

وی همچنین گفت: دغدغه مقام معظم رهبری نیز طبق سیره علمای گذشته دستگیری از نیازمندان است و اگر امروز با فشارهای اقتصادی که بر مردم وارد می‌شود، پای انقلاب ایستاده‌اند بخشی از آن مقرون فعالیت‌های گروه‌های جهادی  طلاب و روحانیون است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: