کد خبر: 3954691
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷
استاندار فارس با بیان اینکه قطعاً نقش زنان در تحقق بیانیه گام دوم نقشی برجسته است، گفت: این نقش در قالب انتقال ارزش‌ها و تربیت فرزندانی معتقد، متدین، متعهد و پیش‌رو باید تقویت شود.

به گزارش ایكنا از فارس، عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس امروز، 29 بهمن‌ماه در یادواره «لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز» گرامیداشت شهدا، جانبازان و آزادگان زن این استان یاد شهدا را گرامی داشت و گفت: برگزاری چنین یادواره‌ای فتح باب مناسبی است که مقام زن را گرامی داریم.

وی با بیان اینكه نقش بی‌بدیل بانوان در تربیت جامعه انسانی و اسلامی بر کسی پوشیده نیست و باید تلاش کرد که نقش آن‌ها پررنگ‌تر شود، افزود: امروز باید نقش شاهدان در قبال مادران، بانوان و دختران جامعه در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی و مدیریت اجتماعی برجسته‌تر شود.

رحیمی با بیان اینكه امروز رهبر معظم انقلاب پرچمدار و طلایه‌دار حرکت رو به رشد نظام جمهوری اسلامی است و با ارائه منشور و مانیفست گام دوم انقلاب راه تعالی را برای كشورمان ترسیم كردند، گفت: قطعاً نقش زنان در تحول و تحقق بیانیه گام دوم نقشی برجسته است و این نقش در قالب انتقال ارزش‌ها و تربیت فرزندانی معتقد، متدین، متعهد و پیش‌رو باید تقویت شود.

استاندار فارس ضمن گرامیداشت یاد 17 شهید بانوی كشور گفت: از این تعداد 197 بانوی شهید مربوط به استان فارس است و همچنین این استان 124 بانوی جانباز و 3 آزاده را تقدیم انقلاب اسلامی كرده است.

رحیمی با اشاره به نقش زنان در پیروزی، استقرار و استمرار انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: از روز یكه امام راحل در زمینه تغییر نظام طاغوت نهضت و مبارزات خود را آغاز كرد، زنانی هم‌دوش با ایشان نقش‌آفرینی كردند همچنان كه در دوران دفاع مقدس در پشت جبهه‌ها زنان بزرگواری پشتوانه جبهه و جهاد مردم بزرگ ایران اسلامی بودند.

وی بیان كرد: اگر فرزندان بانوان این سرزمین در جبهه‌ها نقش‌آفرینی کردند و پیروزی‌هایی نصیب ملت و نظام شد، قطعاً در اثر تربیتی بود که رزمندگان ما در دامان مادران شریف و پاکدامن این کشور دیده بودند و توانستند آن تربیت اسلامی را در قالب ایمان به خدا و اعتقاد به شهادت به منصه ظهور برسانند و در مبارزاتی كه در مقابل فساد و استکبار و متجاوز داشتند، پیروز شوند.

رحیمی با تأكید بر اینكه امروز هم باید به نقش بی‌بدیل بانوان و مادران این جامعه در زمینه استقرار و استمرار نظام توجه شود، گفت: قطعاً اثرگذاری بانوان بر کسی پوشیده نیست. اینکه بتوانیم از نقش بانوان در مدیریت جامعه و خانواده و سیاست استفاده کنیم در واقع استفاده از ظرفیت 50 درصدی جمعیتی کشور است که قطعاً همه آن‌ها به دنبال سرافرازی کشور و ملت و نظامشان هستند.

استاندار فارس همچنین نقش زنان در کاهش آسیب‌های اجتماعی و دستیابی به اهداف متعالی انقلاب و اعتلای جامعه را یادآور شد و گفت: برای تمام این اهداف نیاز به نقش‌آفرینی بانوان داریم لذا دستگاه‌های اجرای و نهادهای فرهنگی و متولیان امر باید مسیر را هموار و بسترسازی لازم داشته باشند.

رحیمی در ادامه سخنان خود برگزاری این یادواره را گامی جهت تحقق بیانیه گام دوم و تأكید بر نقش زنان در این عرصه دانست و گفت:‌ باید این را بپذیریم كه جامعه و فرهنگ در حال تغییر و تحول است و قطعاً با شرایط زمانی و با توجه به اصول ماندگاری اسلامی و انسانی باید بتوانیم نقش‌آفرینی مورد نیاز جامعه و نظام را در شرایط و عصر حاضر به عهده بگیریم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: