کد خبر: 3954282
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۴
رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس از اجرای طرح ملی مناظره دانش‌آموزی در این استان خبر داد و گفت: این طرح طی دیروز و امروز در این استان اجرا شد.

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، امید اسماعیلی، رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس امروز، 27 بهمن‌ماه اجرای طرح ملی مناظره دانش‌آموزی در این استان خبر داد و گفت: 17 تیم دانش‌آموزی از 11 منطقه استان در قالب 9 گروه طی دیروز و امروز به مناظره پرداختند.

وی با بیان اینکه این مناظره ویژه دانش‌آموزان پایه‌های نهم تا دوازدهم برگزار شد، گفت: توسعه فرهنگ گفت‌وگو بین دانش‌آموزان، تقویت مهارت تفکر خلاق و نقادانه، مهارت سخنوری و تقویت روحیه نقدپذیری در دانش‌آموزان  از اهداف اصلی اجرای طرح ملی مناظره بود.

رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس گفت: تیم‌های دانش‌آموزی شرکت‌کننده در این مناظره از نواحی 4 گانه شیراز و شهرستان‌های اقلید، مرودشت، فسا، کوهمره‌نودان، خفر، سروستان و کازرون هستند که در قالب 17 تیم در 6 گروه دختر و 3 گروه پسر در این مناظره حضور داشتند.

اسماعیلی افزود: هر تیم متشکل از 5 نفر است که یک نفر مربی پیشتاز به‌عنوان سرپرست تیم و 2 دانش‌آموز مناظره‌کننده و 2 نفر محقق از اعضای هر تیم هستند که محققین مسئولیت تحقیق و جمع‌آوری اطلاعات در خصوص موضوع مناظره و جمع‌آوری دلایل مخالفت یا موافقت خود را بر عهده داشتند.

وی ادامه داد: مناظره موجب تقویت انگیزه ارتقای دانش و آگاهی در میان دانش‌آموزان و تمرین فعالیت‌های گروهی و منسجم است که موجب شناسایی دانش‌آموزان مستعد در عرصه سخنوری و نقد نیز است.

رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس بیان كرد: استفاده دانش‌آموزان از تلفن همراه در مدارس، برگزاری امتحانات غیرحضوری در شرایط کرونایی، حذف کنکور، تنوع مدارس در ایران، تنوع و گسترش تشکل‌های دانش‌آموزی، گسترش مؤسسات علمی- آموزشی، گسترش کتاب‌های کمک آموزشی از جمله موضوعاتی است که مناظره‌کنندگان با توجه به نظر مخالف یا موافق خود در خصوص آن‌ها تحقیق و از آرای خود در مناظره دفاع كردند.

وی در تشریح دیگر موضوعات مناظره‌کنندگان افزود: اثربخشی تربیتی محتوای مهارت‌های تشکیلاتی موجود، اولویت آموزش مجازی بر آموزش حضوری در شرایط عادی، اعمال محدودیت بر شبکه‌های اجتماعی غیربومی، تأثیر محتوای کتب درسی در تربیت دانش‌آموزان،از دیگر موضوعاتی است که مناظره‌کنندگان با توجه به نظر مخالف یا موافق خود در خصوص آن‌ها تحقیق و از آرای خود در مناظره دفاع كردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: