کد خبر: 3949839
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۵
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با یادآوری اینکه شیراز برای یک سال دیگر پایتخت کتاب ایران شده است، تأكید كرد: باید تلاش كنیم تا این پایتختی را در استان حفظ كنیم.

به گزارش ایكنا از فارس، صابر سهرابی، مدیر كل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس امروز، 6 بهمن‌ در نخستین نشست ستاد باشگاه‌های كتاب و كتابخوانی كودكان و نوجوانان این استان گفت: فرهنگ‌سازی کتاب‌خوانی از اهمیت زیادی برخوردار است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در چند سال گذشته با برگزاری جشنواره‌ها و رویدادهایی تلاش دارد تا گسترده و عمق آن را افزایش دهد.

وی با یادآوری اینکه شیراز برای یک سال دیگر پایتخت کتاب ایران شده است، افزود: باید تلاش كنیم تا این پایتختی را در استان فارس حفظ كنیم؛ از این‌رو وظیفه همگانی به ویژه دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مردم‌نهاد تا با همه توان در افزایش فرهنگ کتاب‌خوانی تلاش کنند.

رئیس ستاد باشگاه‌های کتاب‌خوانی فارس بیان كرد: هرچند امسال شاید کرونا زمینه برگزاری رویدادهای حضوری را گرفته است، ما می‌توانیم در بستر مجازی رویدادهای خود را برگزار کنیم.

جمشید رضایی، رئیس انجمن کتاب فارس و دبیر جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی فارس نیز در این نشست گفت: شبکه ترویج کتاب‌خوانی رویدادهای چهارگانه جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان، جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب، پایتختی کتاب ایران  و مروجین کتاب‌خوانی را داریم که تلاش داریم تا با این هماهنگی‌ها در هر چهار رویداد سربلند باشیم.

وی افزود: هر باشگاه از دست کم ۱۰ کودک یا نوجوان و یک مربی خواهد بود که با ثبت آن در سامانه شبکه مروجین کتاب‌خوانی می‌توانند حمایت‌ها و پشتیبانی‌های مادی و معنوی را از سوی ما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کنند.

رضایی بیان كرد: یکی از پشتیبانی‌ها و حمایت‌های ما تخفیف ۵۰ درصدی خرید کتاب برای اعضای باشگاه‌ها در کتابفروشی‌های ثبت شده در سامانه خواهد بود‌.

یادآور می‌شود، رویدادهای کتاب‌خوانی جام باشگاه‌های کتاب و کتابخوانی کودک و نوجوان تا تیرماه ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت و از هم‌اکنون باشگاه‌ها، تسهیلگران و کتابفروشی‌ها می‌توانند در سامانه شبکه مروجین کتاب‌خوانی ثبت‌نام کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: