کد خبر: 3949824
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱
طبق اعلام مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس ۳۴۰ میلیون ریال از محل عواید موقوفه حاج ابوطالب مصلائی به دانش‌آموزان کانون آموزشی، پرورشی و تربیتی پرورشگاه این موقوفه در شیراز کمک شد.

به گزارش ایكنا از فارس، حجت‌الاسلام سیدعباس موسوی، مدیركل اوقاف و امور خیریه فارس، امروز، 6 بهمن‌ در جمع خبرنگاران از اهدای 340 میلیون ریال از عواید موقوفه حاج ابوطالب مصلائی شیراز به دانش‌آموزان کانون آموزشی، پرورشی و تربیتی پرورشگاه این موقوفه خبر داد و گفت: این مبلغ در قالب بن کارت و کارت هدیه طی مراسمی به 34 نفر از مددجویان این مرکز اهدا شد.

وی افزود: با تشکیل کارگروه نظارت و راهبری پرورشگاه‌های موقوفه شیراز که به‌همت و تلاش اداره حراست اوقاف فارس صورت پذیرفت؛ فعالیت‌های این مراکز موقوفه با دقت نظر بیشتری نسبت به گذشته انجام می‌شود به‌نحوی که طی یک‌ماه از فعالیت و برگزاری جلسات این کارگروه شاهد اتفاقات خوبی در پرورشگاه‌های موقوفه شهر شیراز بوده‌ایم و با این اقدام نیک و بشردوستانه شادی و احساس رضایت خاطر برای کودکان و مددجویان رقم خورده است.

موسوی سرانه کمک به هر یک از دانش‌آموزان این مرکز را در این طرح 10 میلیون ریال اعلام كرد و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تحصیل و آموزش غیرحضوری دانش‌آموزان، پیش از این نیز کمک‌های معیشتی در قالب تهیه سبد ارزاق، پوشاک و لوزام‌التحریر مورد نیاز به‌صورت ماهانه تهیه و در اختیار خانواده‌های مددجویان قرار گرفته است ضمن آنکه خرید و تهیه تبلت آموزشی نیز در دستور کار متولیان این پرورشگاه موقوفه است و پس از تأمین به تمام مددجویان تقدیم می‌شود.

مدیركل اوقاف فارس با بیان اینکه پرورشگاه فعلی موقوفه حاج ابوطالب مصلائی ظرفیت پذیرش حداکثر 45 مددجو را دارد، گفت: مطابق وقفنامه صرفا کودکان یتیم بی‌بضاعت در صورت داشتن قیم و معرفی توسط مراجع ذیصلاح می‌توانند تا سن 15 سالگی در این کانون آموزش، پرورشی و تربیتی حضور داشته و از خدمات آن بهره‌مند شوند. به‌همین منظور و با عنایت به ظرفیت موجود از نهادهای مرتبط دعوت می‌کنیم نسبت به معرفی کودکان واجد شرایط جهت پذیرش در این پرورشگاه اقدام کنند.

وی در پایان با اشاره به رابطه استیجاری 3009 رقبه موقوفه حاج ابوطالب مصلائی گفت: هنوز بخشی از اراضی و رقبات این موقوفه در تصرف اشخاص است و متصرفین باید بدانند که در صورت عدم پرداخت حقوق موقوفه در واقع حق ایتام این پرورشگاه را پایمال و تصاحب کرده‌اند چراکه درآمد و عواید حاصل از املاک موقوفه مصلائی صرف اجرای نیت واقف و نگه‌داری و پرورش کودکان یتیم می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: