کد خبر: 3949612
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷
معاون بهره‌وری ـ اقتصادی اداره‌كل اوقاف و امور خیریه فارس از احیای موقوفه حاج محمدكاظم حمیری در شیراز خبر داد و گفت: این موقوفه با نیت تعلیم و تدریس و تربیت دانش‌آموزان به ویژه دانش‌آموزان نیازمند وقف شده كه هم‌اکنون قرارداد سرمایه‌گذاری و احیای این خانه ارزشمند میراثی به مبلغ ۶۰ میلیارد ریال از محل موقوفه با سرمایه‌گذار بخش خصوصی منعقد شده است.

سعید شریفی، معاون بهره‌وری ـ اقتصادی اداره‌كل اوقاف و امور خیریه فارس در گفت‌وگو با ایكنا از فارس، از احیای موقوفه حاج محمدكاظم حمیری در شیراز خبر داد و گفت: این موقوفه شامل شش‌دانگ یک باب خانه مسکونی میراثی است که در خیابان حضرتی و محله سر دزك واقع شده است. زمین این خانه ۵۰۷ مترمربع و در دو طبقه با اعیانی ۶۸۰ متر مربع قرار دارد.

وی افزود: این موقوفه در سال ۱۳۶۲ از سوی حاج محمدکاظم حمیری، فرزند مرحوم حاج میرزا ابراهیم با نیت تعلیم و تدریس و تربیت دانش‌آموزان به ویژه دانش‌آموزان نیازمند وقف شده است.

شریفی به نیات این موقوفه اشاره كرد و گفت: خرید یک‌صد دست لباس ویژه دانش‌آموزان دبستان بلال حبشی و مدرسه راهنمایی حمیری واقع در قصردشت شیراز، همچنین تهیه یک‌صد جلد کتاب هر ساله جهت مسابقات قرآن کریم رتبه‌های اول تا پنجم در این مدارس و تجهیز کتابخانه‌های این مدارس، خرید کتب درسی و لوازم‌التحریر دانش‌آموزان نیازمند این دو مدرسه و اطعام دانش‌آموزان این مدارس در روزهای عاشورا و سوم شعبان از جمله نیات این موقوفه هستند.

معاون بهره‌وری ـ اقتصادی اداره‌كل اوقاف فارس با بیان اینكه هم‌اکنون قرارداد سرمایه‌گذاری و احیای این خانه ارزشمند میراثی به مبلغ ۶۰ میلیارد ریال از محل موقوفه با سرمایه‌گذار بخش خصوصی منعقد شده است، گفت: به یاری خدا بهره‌برداری از این مكان با كاربری گردشگری و بوم‌گردی خواهد بود.  

وی بیان كرد: با مرمت و احیای این موقوفه تاریخی، علاوه بر اشتغال‌زایی و کمک به رونق گردشگری در شهر شیراز، عواید حاصل از آن مطابق نیت واقف و شرایط وقفنامه، صرف اجرای نیت‌های آموزشی ارزشمند این موقوفه و تعلیم و تربیت دانش‌آموزان نیازمند می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: