کد خبر: 3949476
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳
ششمین و آخرین نشست از ویژه‌برنامه مجازی «راه آبادی» در قالب طرح ترویج کتابخوانی روستاها و عشایر استان فارس در شیراز برگزار می‌شود.

به گزارش ایكنا از فارس، ششمین و آخرین برنامه از سلسله نشست‌های علمی ـ ترویجی کتابخوانی در روستاها و مناطق عشایری با عنوان «راه آبادی» به‌ صورت مجازی به میزبانی شهر شیراز، پایتخت کتاب ایران در هفته جاری برگزار خواهد شد.

در این نشست اسماعیل زیارتی نصرآبادی، رئیس مرکز مطالعات برنامه‌ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور؛ علی اصغر سیدآبادی، نویسنده کودک و نوجوان؛ عبدالحسین فرج پهلو، عضو هیئت علمی گروه علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه شهید چمران اهواز و روح‌الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس به ارائه نکاتی در راستای موضوع برنامه و جمع‌بندی مطالب خواهند پرداخت.

همچنین تجربیات موفق دو روستای فیشور از شهرستان اوز استان فارس و دهکهان از شهرستان کهنوج استان کرمان با حضور کتابداران و مجریان این روستاها به اشتراک گذاشته می‌شود.

نشست پایانی برنامه «راه آبادی» روز سه‌شنبه، هفتم بهمن‌ماه ساعت ۲۰ برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق این پیوند http://skyroom.online/ch/farspl/raheabadi میهمان برنامه باشد.

بنا بر این گزارش، سلسله نشست‌های مجازی ترویج کتابخوانی در روستاها و مناطق عشایری با عنوان «راه آبادی»، برنامه مشترک نهاد کتابخانه‌های عمومی و انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی کشور است که به بررسی وضعیت و راهکارهای ترویج کتابخوانی در روستاها می‌پردازد.

پنج نشست از این برنامه در فصل پاییز، دو هفته یکبار به میزبانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس از طریق اسکای روم برگزار شد. در این نشست‌ها استادان علم اطلاعات و دانش‌شناسی، نویسندگان و ادبیان کشور، اعضای هیئت داوران جشنواره عشایر و روستاهای دوستدار کتاب، مجریان روستاهای برگزیده در جشنواره دوستدار کتاب و کتابداران کتابخانه‌های عمومی، مباحث تخصصی و تجربیات اجرایی در زمینه ترویج کتابخوانی در روستاها را بررسی و ارائه کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: