کد خبر: 3949105
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲
رئیس گروه قرآن و عترت اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با بیان اینکه ثبت‌ نام در نوزدهمین دوره آزمون سراسری حفظ قرآن تا 15 بهمن‌ماه جاری ادامه دارد، از مشارکت قریب به چهار هزار نفر از استان فارس در این آزمون خبر داد.

احمدرضا نداف، رئیس گروه قرآن و عترت اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در گفت‌وگو با ایكنا از فارس، با بیان اینكه نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت نیمه اسفندماه سال جاری از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود، گفت: ثبت‌نام در این آزمون تا پایان دی‌ماه اعلام شده بود اما به دلیل استقبال گسترده از آن، مهلت ثبت‌ نام تا 15 بهمن‌ماه جاری تمدید شد.

وی با بیان اینکه تاکنون قریب به چهار هزار نفر از استان فارس در این آزمون ثبت‌ نام کرده‌اند، افزود: مؤسسات قرآنی نیز می‌توانند برای ثبت‌ نام قرآن‌آموزان خود در این آزمون اقدام کنند.

نداف با اشاره به اینکه از بین مؤسسات قرآنی استان، مؤسسه بیت‌الاحزان با دو هزار و ۲۴۴ نفر از مجموعه ثبت‌ نام شدگان در آزمون قرآنی سال جاری به‌عنوان مؤسسه پیشتاز استان است، اظهار کرد: متأسفانه دیگر مؤسسات با تعداد بسیار محدود تا اول بهمن‌‌ماه در آزمون قرآنی استان ثبت‌ نام کرده‌اند و شایسته است در راستای جذب قرآن‌آموزان و ثبت نام در این آزمون تلاش بیشتری کنند.

رئیس گروه قرآن و عترت اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: طبق هماهنگی‌های به‌عمل آمده بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت آموزش و پرورش، معلمان و حتی مجموعه کارکنان آموزش و پرورش در صورت شرکت در یکی از رشته‌های آزمون سراسری قرآن و عترت، گواهینامه ضمن خدمت و لوح تقدیر از وزارت آموزش و پرورش دریافت خواهند کرد.

نداف با بیان اینکه ثبت‌ نام این آزمون از طریق سایت quranedu.ir انجام می‌شود كه قرآنیان تمام شهرستان‌ها دسترسی به ثبت‌ نام دارند، افزود: شركت در این آزمون برای گروه‌های مختلف سنی آزاد است البته معمولاً برای سنین زیر ۱۰ سال آزمون به‌صورت شفاهی برگزار می‌شود.

رئیس گروه قرآن و عترت ارشاد فارس در پایان یادآور شد: این آزمون در سه گروه امتحانی و ۱۴ رشته شامل ترجمه و مفاهیم قرآن كه خود شامل دو رشته ترجمه سوره بقره و تفسیر سوره بقره است، معارف اهل بیت(ع) شامل سه رشته حفظ و مفاهیم نهج‌البلاغه، حفظ و مفاهیم صحیفه سجادیه و سبک زندگی معصومین(ع)، حفظ قرآن كریم در ۹ رشته شامل حفظ و مفاهیم جزء ۳۰، حفظ و مفاهیم جزء اول، حفظ و مفاهیم سوره بقره، حفظ و مفاهیم ۵ جزء اول، حفظ و مفاهیم ۱۰ جزء اول، حفظ و مفاهیم ۱۵ جزء اول، حفظ و مفاهیم ۲۰ جزء اول، حفظ و مفاهیم ۲۵ جزء اول و حفظ و مفاهیم كل قرآن كریم برگزار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: