کد خبر: 3947110
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
مسئول اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری صنایع‌دستی شهرستان پاسارگاد از پرداخت ۱۱ میلیارد ریال تسهیلات خسارت ناشی از بیماری کرونا به حوزه‌های گردشگری و صنایع دستی در این شهرستان خبر داد.

به‌ گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، محمد نصیری حقیقت، مسئول اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری صنایع‌دستی شهرستان پاسارگاد امروز، 22 دی‌ گفت: در سال ۹۹ به علت شیوع بیماری کرونا حدود ۱۱ میلیارد ریال به آسیب‌‌دیدگان از بیماری کرونا شاغل در حوزه‌های گردشگری و صنایع‌دستی پرداخت‌شده است.

وی با بیان اینكه امسال این اداره ۱۲ نفر را در سامانه رصد برای اشتغال به ثبت رسانده است، ادامه داد: در سال ۹۸ از منابع داخلی بانک‌ها و صندوق کارآفرینی و امید شهرستان جمعاً مبلغ ٦٥/٦ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی پرداخت‌شده است.

مسئول اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی شهرستان پاسارگاد با اشاره به شیوع بیماری كرونا، بیان كرد: متأسفانه این بیماری پاسارگاد را نیز همانند سایر نقاط گردشگری دنیا دچار ركود كرده است ولی با این حال ٣ نفر را در سامانه رصد به ثبت رسانده كه امید داریم با خاتمه یافتن این بیماری و رونق مجدد گردشگری و جذب سرمایه‌گذاران در حوزه گردشگری كه در حال انجام مراحل اولیه سرمایه‌گذاری هستند و بتوانیم اشتغال این حوزه را افزایش دهیم.

نصیری حقیقت اضافه كرد: در سال ٩٩ با بهره‌برداری از ٣ اقامتگاه بوم‌گردی و یک کارگاه صنایع ‌دستی کام ۳۰ نفر به اشتغال در این حوزه‌ها شیرین شد.

وی با اشاره به بافت عشایری و روستایی این شهرستان و ظرفیت‌های بالقوه در حوزه صنایع‌دستی گفت: صنایع‌دستی نیز میراثی غنی از گذشتگان است که می‌طلبد با کمک همگان علاوه بر اشتغال زمینه‌ی صادرات خوبی از این حوزه در شهرستان ایجاد كنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: