کد خبر: 3937341
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷
مدیر روابط عمومی سپاه ناحیه احمدابن موسی شیراز شاکله بسیج را یک جهان فرهنگ، خواند و افزود: تفکر و ایدئولوژی بسیج یک فرهنگ جهانی است.

سروان حسین روزبهی، مدیر روابط عمومی سپاه ناحیه احمد ابن موسی شیراز، در گفت‌وگو با ایکنا فارس، به مناسبت بزرگداشت هفته مبارک بسیج اظهار کرد: بسیج به فراخور زمان یک فرهنگ جهانی خواهد شد و همین فرهنگ اسلام ناب را در جهان گسترش خواهد داد.

وی شاکله و هویت بسیج را یک جهان فرهنگ دانست و ضمن این که تمام ابعاد فرهنگ، سیاست، اقتصاد و اجتماع در این جهان نقش دارند ابراز کرد: جوهره وجودی بسیج تمام این فرهنگ‌ها را در جهان به تمام عالم مخابره خواهند کرد.

مدیر روابط عمومی سپاه ناحیه احمدابن موسی شیراز با اشاره به فرهنگ اقتصادی تصریح شد: شرایط اقتصادی امروز یک شرایط خاص است که بسیج با توجه به دستور فرمانده معظم کل قوا مبنی بر کمک مؤمنانه ورود کرد و مشکلات معیشتی خانواده‌های بی‌بضاعت را در حد توان به حداقل رسانیده است.

وی اقتصاد ایران را به مثابه شخصی سالخورده که در حال احتضار است خواند و افزود: تولد اقتصاد ایران زمانی اتفاق خواهد افتاد که به تولید داخل توجه ویژه شود و این مهم اتفاق نمی‌افتد جز این که به تفکر و اندیشه و نوآوری جوان‌های متعهد و توانمند در مدیریت‌های مختلف توجه ویژه شود.

روزبهی، گرفتاری جوامع بشری سطح جهان و تلاطم اقتصادی داخل ایران را به بی‌تدبیری و نداشتن مدیریت بعضی ازمسؤلان دانست و گفت: چرا کشورهای اروپایی مدام به دنبال اقتصاد ایران هستند در حالی که گنج‌های فراوانی در ایران اسلامی است، اما بی‌تدبیری و ضعف مدیریت برخی از مسؤلان در حوزه اقتصادی این گنج‌ها را تبدیل به جنگ اقتصادی کرده است.

وی در ادامه افزود: سیاست اقتصادی هر کشوری ایجاب می‌کند تا مردم در حوزه اقتصاد و رشد اقتصادی به حدی برسند تا حداقل دغدغه معیشت نداشته باشند و این رشد اقتصادی ایجاد نخواهد شد جز با تولید داخل.

مدیر روابط عمومی سپاه ناحیه احمد ابن موسی شیراز، بیان کرد: مقام معظم رهبری سال گذشته را به عنوان سال رونق تولید و امسال را به عنوان جهش تولید نام‌گذاری کردند، متأسفانه به خاطر بی‌تدبیری برخی از مسؤلان که تمام هم و غم و چشم خود را به کشور‌های بیگانه و اروپایی دوخته‌اند نه فقط هیچ رونقی صورت نگرفت بلکه بحران‌های اقتصادی نیز ایجاد کرد. اگر رونق تولید در سال گذشته اتفاق افتاده بود الان باید در جهش تولید و گسترش آن هم در داخل و هم در کشورهای منطقه و اروپایی اقتصاد را صادر می کردیم اما متاسفانه هنوز در وضعیت نامطلوب و نابسامان اقتصاد کشور وا مانده ایم.

روزبهی در پایان اظهار کرد: اگر اقتصاد کشور بخواهد اصلاح شود باید به تولید داخل و به جوان های توانمند و مدیرتوجه شود تا با درایت و تدبیر و هوش وافرشان تولیدات داخل را اصلاح و در جهت گسترش آن به کشور‌های منطقه و اروپایی تلاش کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: