کد خبر: 3937023
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۵
نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس با بیان اینكه کار انجام نشده به‌ویژه در زمینه تربیت و پرورش نسل جوان و نوجوان بسیار است، افزود: البته باید واقعیت‌ها را نیز درنظر بگیریم تا آرمان‌گرایی باعث ایجاد توقعات غیرمنطقی در مردم نشود.

به گزارش ایكنا از فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژكام، نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس، عصر دوشنبه، 3 آذرماه در دیدار با مسئولان سازمان بسیج دانش‌آموزی استان که به‌ مناسبت هفته بسیج برگزار شد، با تأكید بر اینكه اگر می‌خواهیم رفتار افراد جامعه ایرانی را اصلاح کنیم باید فقه را با ظرافت و لطافت آموزش دهیم، اظهار کرد: به جای آموزش فقه سراغ ترویج مباحث عرفانی می‌رویم. مخالف عرفان نیستم بلکه موافق آن هستم، اما هیچ عارفی بدون فقه به عرفان واقعی دست پیدا نمی‌کند و عرفان بدون فقه عرفان انحرافی است.

وی افزود: این مفهوم بدان معناست كه با ترویج عرفان ذهن دانش‌آموز را متوجه بُعد معنوی می‌کنید، اما چون این عرفان چارچوب ندارد اصل و انحراف با یکدیگر قاطی شده و انحراف حاصل می‌شود، در حالی که فقه، چارچوب دهنده به عرفان و بلکه همه مسائل دیگر است، بنابراین در همه طرح‌ها و دوره‌ها آموزش فقه باید جدی گرفته شود.

آیت‌الله دژكام در ادامه سخنان خود با بیان اینكه برگزاری چنین جلساتی مناسبت خوبی است تا عهدی با بسیج تازه كنیم، افزود: در این جلسات عهدی با ولایت و رهبر عظیم‌الشأن انقلاب تازه می‌کنیم که ما هنوز بسیجی هستیم و تا آخر بر این مسیر ارزشمند دینی و انقلابی باقی می‌مانیم.

وی با بیان اینكه کار نکرده به‌ویژه در زمینه تربیت و پرورش نسل جوان و نوجوان بسیار است، افزود: البته باید واقعیت‌ها را نیز در نظر بگیریم و آرمان‌گرایی باعث ایجاد توقعات غیرمنطقی در مردم نشود.

امام جمعه شیراز یادآور شد: ما ملتی هستیم که 40 سال محاصره و تحریم شده‌ایم و در همین شرایط، 40 سال است که کار کرده‌ایم و پیش رفته‌ایم.

وی ابراز امیدواری كرد: بسیج دانش‌آموزی در شهرستان‌های فارس هدف‌گذاری را نسبت به توانایی آنجا انجام دهد و اقتضائات بومی و توانمندی‌های محلی را در برنامه‌هایشان در نظر گیرد.

آیت‌الله دژكام با بیان اینكه در آموزش و پرورش مربیانی می‌خواهیم که برای دانش‌آموز دل بسوزانند و به درددل او گوش دهند، تصریح کرد: مربیانی مدنظر هستند که ارتباط خانواده، مسجد و مدرسه برایشان مهم باشد، اما گاهی یکسری اغراض در کار آموزشی وارد می‌شود یا یک نگاه سیاسی سبب به هم زدن برنامه تربیتی می‌شود.

نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس بیان كرد: به‌هم خوردن برنامه‌های تربیتی در مدارس، یعنی پرورش یافتن انسان‌های غیر متعهد، پرورش یافتن مدیری که در آینده می‌تواند اختلاس و دزدی کند و به مردم خیانت کند، پرورش یافتن مسئولی که به آرمان‌های انقلاب پشت پا بزند و یا نماینده‌ای که دنبال منافع شخصی‌اش برود. اگر چنین افرادی را در جامعه می‌بینید، بدانید در کار تربیتی و پرورشی در مدارس و خانواده‌ها عقب مانده‌ایم که چنین نتایجی در پی داشته است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: