کد خبر: 3936987
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی اعلام كرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد در تمام گروه‌های سنی اعم از کودکان تا میانسالان و ورزشکاران و افراد بدون بیماری زمینه‌ای نیز موارد ابتلا و فوت ناشی از کووید۱۹ اتفاق افتاده است.

به گزارش ایكنا از فارس، عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز امروز، 3 آذرماه در نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت کروناویروس بر ضرورت افزایش نظارت سازمان‌های مرتبط بر اجرای دقیق محدودیت‌های کرونایی تأکید کرد.

وی با توجه به روند افزایشی موارد ابتلا به کروناویروس در کشور و استان و اعمال محدودیت‌های کرونایی، بر ضرورت افزایش بازدیدها و نظارت‌های دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط بر اجرای دقیق محدودیت‌های کرونایی در استان تأکید کرد.

همتی هدف از اعمال محدودیت‌های کرونایی را کاهش موارد ابتلا به کووید۱۹ و مرگ ناشی از آن، کنترل این بیماری و کاهش شدت سرایت این ویروس منحوس عنوان کرد و گفت: لازم است مردم در رعایت اجرای قوانین موجود برای مهار بیماری کووید۱۹ مشارکت مؤثری داشته باشند تا بتوان با همکاری و همدلی یکدیگر، روزهای بهتری را برای استان رقم زد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز با اشاره به افزایش شدت انتقال بیماری در بین مردم جامعه تأکید کرد: کوچکترین بی‌توجهی و سهل‌انگاری در برابر کروناویروس از سوی تمام گروه‌های سنی و قشرهای مختلف جامعه، موارد ابتلا به این بیماری را افزایش می‌دهد، به‌طوری که با بررسی‌های انجام شده، در تمام گروه‌های سنی اعم از کودکان تا میانسالان و ورزشکاران و افراد بدون بیماری زمینه‌ای نیز موارد ابتلا و فوت ناشی از کووید۱۹ اتفاق افتاده است.

وی، آمار ابتلا به کووید۱۹ و فوت ناشی از آن، وضعیت نتایج آزمایشات و فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی، فعالیت مراکز منتخب درمان سرپایی کروناویروس در استان را بررسی کرد.

در این نشست از سوی معاونان و مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشكی شیراز نیز در خصوص فرآیند تحویل اجساد به شهرستان‌ها و انجام تغسیل در شهرستان‌های مربوطه، درصد اشغال تخت‌های عادی و ویژه بیمارستان‌های درگیر کروناویروس، تجهیزات و ملزومات پزشکی، مراکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته، وضعیت اجرای محدودیت‌های کرونایی، آموزش و اطلاع‌رسانی، نقاهتگاه کارکنان مبتلا به کروناویروس دانشگاه توضیحاتی ارائه شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: