کد خبر: 3936979
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
در استان فارس صورت گرفت؛
مدیركل صدا و سیمای فارس با بیان اینكه این مركز با تولید و پخش برنامه‌های متنوع با موضوع کرونا همراه و همدل با مردم برای شکست این ویروس منحوس گام برمی‌دارد، گفت: در این زمینه در حوزه سیما بیش از 300 هزار دقیقه برنامه، در حوزه صدا بیش از 27 هزار دقیقه، در حوزه خبر بیش از 6 هزار دقیقه و در حوزه فضای مجازی بیش از دوهزار و 230 دقیقه برنامه تولید و پخش شده است.

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط عمومی صدا و سیمای فارس، سیدتقی سهرابی، مدیركل صدا و سیمای فارس امروز، 3 آذرماه گفت: صدا و سیمای فارس با تولید و پخش برنامه‌های متنوع با موضوع کرونا همراه و همدل با مردم برای شکست این ویروس منحوس گام برمی‌دارد.

وی افزود: از ابتدای اسفند ۹۸ تا پایان مهر  ۹۹ بیش از یك‌هزار ساعت برنامه با موضوع کرونا در زمینه‌های اطلاع‌رسانی، آموزش و تفریح و سرگرمی به‌همت برنامه‌سازان این شبکه در حوزه‌های مختلف صدا، سیما، خبر و فضای مجازی با حضور پزشکان، متخصصان و کارشناسان تهیه و پخش شده است.

سهرابی بیان كرد: در این مدت تولیدات مختلفی در قالب برنامه‌های زنده و ضبطی، میان برنامه‌های آموزشی، زیرنویس، نمایش‌های کوتاه رادیویی و بسته‌های صوتی در نظر گرفته شده که تمامی این تولیدات با موضوع کرونا و تأکید بر رعایت مسائل بهداشتی و پیشگیری از ابتلا به ویروس بوده که بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده این مرکز توانسته است نقش مؤثری در آگاهی‌بخشی، آرامش‌بخشی و امیدافزایی در جامعه ایفا کند .

مدیرکل صدا و سیمای فارس گفت: در حوزه سیما بیش از 300 هزار دقیقه برنامه، در حوزه صدا بیش از 27 هزار دقیقه، در حوزه خبر بیش از 6 هزار دقیقه و در حوزه فضای مجازی بیش از دوهزار و 230 دقیقه برنامه تولید و پخش شده است.

وی اظهار كرد: بیان احکام شرعی با موضوع کرونا، تولید بسته‌های موشن گرافی با موضوع «کرونا را جدی بگیریم»، ایجاد آرشیو کلاس‌های درسی شبکه آموزش در وب‌سایت فارس همراه با تولید آثار موسیقیایی و برگزاری پویش‌های مختلف «سپاس پرستار» و «هر دانش‌آموز یک سفیر سلامت» از دیگر آثاری بوده که در این مدت تهیه و در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

مدیرکل صدا و سیمای فارس همچنین با اشاره به تشکیل قرارگاه رسانه‌ ای سلامت حرم مطهر شاهچراغ (ع) در فضای مجازی با مشارکت دیگر دستگاه‌های فعال استان به‌منظور هم‌افزایی و تبادل تولیدات از انتشار و پخش کلیپ، موشن‌گرافی و اسلایدهای آموزشی با محوریت قرارگاه سلامت شاهچراغ و گروه‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، انعکاس تلاش‌های مؤمنانه خیران سلامت، تشکل‌های مردمی، جهادگران سلامت، خدام آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) خبر داد.

سهرابی افزود: تبیین مصادیق بیانات مقام معظم رهبری در خصوص حرکت‌های خیرخواهانه و مؤمنانه مردم شیراز در زمینه بخشش کرایه ماهانه کسبه از سوی مالکان، بخشش و تخفیف کرایه کسبه از سوی آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) از طریق تولید و انتشار عکس نگاشت در فضای مجازی از دیگر اقدامات صدا و سیمای مرکز فارس در این ایام بوده است.

وی با اشاره به اهمیت بازتاب اقدامات استان در خصوص این بیماری منحوس در شبکه‌های ملی تصریح کرد: این مرکز در حوزه‌های سیما، صدا، خبر و فضای مجازی تلاش کرده است که حضور جدی در شبکه‌های ملی داشته باشد که در این خصوص توفیقات خوبی کسب شده است.

مدیرکل صدا و سیمای فارس با اشاره به تعطیلی دو هفته‌ای استان با هدف قطع زنجیره انتقال این ویروس گفت: برای خدمت بیشتر و بهتر رسانه‌ای به مخاطبان، صدا و سیما با تغییر جدول پخش برنامه‌ها تلاش می‌کند در این ایام در سه بخش اطلاع‌رسانی، تفریح و سرگرمی و آموزش بیش از پیش در خدمت مخاطبان باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: