کد خبر: 3936857
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱
مسئول سازمان بسیج فرهنگیان فارس اظهار کرد: بسیج یک امری دولتی نیست بلکه مولود تفکر انقلاب است و نهادی نیست که به زور ایجاد شده باشد.

به گزارش ایكنا از فارس، ناصر جوکار، مسئول سازمان بسیج فرهنگیان فارس عصر دیروز، 2 آذرماه در آیین معارفه سرپرست جدید کانون بسیج فرهنگیان اداره‌کل آموزش و پرورش استان ضمن گرامیداشت فرا رسیدن هفته بسیج گفت: بسیج یک امری دولتی نیست بلکه مولود تفکر انقلاب است و نهادی نیست که به زور ایجاد شده باشد.

وی با بیان اینکه بسیج حتی مختص جنگ نیز نبود و بعد از جنگ مأموریت خویش را به انجام رساند، بیان کرد: هر چند که دست‌هایی پشت پرده درصدد بود بعد از جنگ، مأموریت این شجره طیبه را تمام شده بپندارد اما به مدد الهی موفق به این کار نشدند.

جوکار گفت: بسیج به رهبری جوان‌ترین پیر تاریخ، خمینی کبیر متولد شد و به رهبری امام ثانی این انقلاب از جذر و مدها و پیچ و خم تاریک تاریخ عبور کرد تا امروز به دست ما رسیده است و بر ماست که از این شجره طیبه حراست کنیم، چرا که این مولود، از انقلاب پاسداری می‌کند.

 مسئول سازمان بسیج فرهنگیان فارس افزود: بسیج به پشتوانه رهبری آن پیر فرزانه، دو قطبی شرق و غرب را شکست و قطبی جدید با محوریت اسلام را بنا نهاد و بحمد الهی قطب دوم طاغوت را نیز به‌زودی خواهد شکست و جهان تک قطبی با محوریت اسلام را بنا خواهد کرد.

وی با تأکید بر اینکه جهان امروز تشنه مکتوبات فکری معلم است، گفت: معلم دیروز، شهید نبرد تنزیل شد و معلم امروز با اسلحه قلم، شهید نبرد تاویل است، ما شک نداریم، همان‌طور که انقلاب از دامن معلم آغازیدن گرفت، از دامن پاک معلم هم پاسداری خواهد شد، چرا که بسیجی تربیت شده معلم است، لذا رسالت معلم دیروز پاسداری عملی و اجتماعی از آموزه‌های انقلاب و رسالت امروز معلم پاسداری نظری و اجتهادی از این دستاوردها است.

جوکار بیان کرد: رسالت امروز معلم آن است که به تعبیر فارابی فاصله میان مدینه فاضله و مدینه جاهله را روز به روز فزون‌تر کند‌ و به تعبیر ابن بادجه، آموزش و پرورش باید کار دو جماعت را از طریق بالا بردن نرخ امنیت و سلامت کساد کند، یکی قاضی و دیگری پزشک.

وی خطاب به معلمان گفت: معلمان بدانند که وجه افتراق تربیت سکولار با تربیت دینی تنها در یک چیز است؛ تربیت سکولار به‌دنبال تربیت حیوان متمدن و تربیت دینی به‌دنبال تربیت انسان است، معلمان از طریق احضار سفره‌های زیر زمینی فطرت جهد خود را برای رشد افاضل و قطع اراذل به‌کار گیرند تا در دام و پروژه متدین سکولار نیفتیم.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان فارس ادامه داد: معلمان با ورود به پویش لبخند رضایت همواره بر قطر مقبولیت نظام بیفزایند، چرا که رسالت این پویش ایجاد تعادل بین پرورش و آموزش بوده و مأموریت دارد کاستی‌های پرورشی را با کمک به معلم پوشش دهد.

جوکار افزود: پویش لبخند رضایت از طرفی با هدف اطلاع‌رسانی زحمات جامعه معلمی در دوران کرونا، اجازه ندهد قدر آنان در بستر لامکانی مدفون شده و در اوج مظلومیت دیده نشوند، هر چند که رسالت معلم مستوری و کار در اوج گمنامی است، اما رسالت بسیج فرهنگیان آن است تا حنجره فریاد معلم شده و نای نی باشد برای انعکاس صلای روحبخش ایشان.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان فارس در پایان یادآور شد: فرهنگ بسیج که ۴۱ سال پیش زیر سایه آموزه‌های خمینی کبیر متولد شد، کمتر کسی فکر می‌کرد روزی این چنین ابعاد جهانی به خود گیرد، به‌طوری که از شرق هند تا غرب آفریقا را در بر گیرد.

یادآور می‌شود، در پایان این مراسم ضمن تقدیر از خدمات صدرالدین زین‌العبادی، عبدالله پروین به سمت سرپرست جدید کانون بسیج فرهنگیان اداره‌كل آموزش و پرورش فارس منصوب شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: