کد خبر: 3936488
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس اعلام کرد: افتتاح ۵ کتابخانه آماده بهره‌برداری فارس، به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا به تعویق افتاد.

به گزارش ایكنا از فارس، روح‌الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس، امروز، اول آذرماه در جمع خبرنگاران از افتتاح نشدن چندین پروژه زیرساختی آماده بهره‌برداری در ایام هفته کتاب به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا و دستور ستاد ملی کرونا مبنی بر لغو سفرها خبر داد و گفت: در ایام هفته کتاب هفت پروژه‌ آماده بهره‌برداری داشتیم که از این میان، فقط دو پروژه که در شهرستان شیراز بود افتتاح شد.

وی با اشاره به دستور ستاد مبارزه با کرونا بیان کرد: با توجه به شیوع بیماری در هفته پایانی آبان ماه و همچنین دستور استانداری مبنی بر لغو تجمعات و سفرهای غیرضروری، افتتاح این کتابخانه‌ها به زمان دیگری موکول شد.

منوچهری به پروژه‌های آماده بهره‌برداری در استان اشاره كرد و افزود: کتابخانه عمومی شهر مبارک‌آباد قیروکارزین که از جمله شهرهای فاقد کتابخانه است، ساختمان جدید کتابخانه شهید راستی شهر وراوی که با کمک بنیاد برکت ساخته شده است، کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان شهروند فسا، کتابخانه عمومی شهر بابامنیر و کتابخانه مشارکتی شرکت پلیمر سپیدان پروژه‌های آماده بهره‌برداری بودند که به دلیل شرایط خاص و شیوع گسترده ویروس کرونا و ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به بهره‌برداری نرسیدند.

مدیركل كتابخانه‌های عمومی فارس ادامه داد: این کتابخانه‌ها در اولین فرصت و با بهبود شرایط و اعلام ستاد ملی کرونا به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی با اشاره به پروژه‌های به بهره‌برداری رسیده نیز گفت: در ایام هفته کتاب سرانجام بزرگترین شهر فاقد کتابخانه کشور(شهر صدرا) صاحب کتابخانه شد و کلنگ‌زنی کتابخانه مرکزی شهر صدرا نیز با حضور مقامات کشوری و استانی انجام شد.

منوچهری همچنین به افتتاح اولین سالن مطالعه مجوزدار اشاره و تأکید کرد: تمامی سالن‌ها و کمپ‌های مطالعاتی از این پس باید با مجوز کتابخانه‌های عمومی فعالیت داشته باشند. به‌همین منظور اولین سالن مطالعه با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و اخذ مجوزهای قانونی در شهرک گلستان شیراز افتتاح شد که همزمان با بازگشایی کتابخانه‌ها این سالن مطالعه هم برای استفاده عموم آماده خدمات‌دهی خواهد بود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس ابراز امیدواری کرد: ان‌شاءالله با از بین رفتن هرچه سریع‌تر بیماری کرونا بار دیگر شاهد رونق کتابخانه های عمومی و حضور کاربران و اعضا در کتابخانه‌ها خواهیم بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: