کد خبر: 3932006
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی كشور از شكل‌گیری ستاد حل مسئله دستگاه‌ها،‌ نهادها و سازمان‌های مختلف در مراكز تحقیقاتی بسیج دانشجویی در سطح كشور خبر داد.

به گزارش ایكنا از فارس، حامد اقبالی، معاون پژوهش و فناوری سازمان  بسیج دانشجویی كشور امروز، 8 آبان‌ماه در جمع مسؤلان حوزه‌های بسیج دانشجویی شهر شیراز و کارکنان ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، سرمایه انسانی شایسته را یکی از عوامل پیشرفت و توسعه برشمرد و گفت: بسیج دانشجویی جوانانی مستعد، نخبه و دارای روحیه جهادی و انقلابی را دارد که وارد عرصه علم و فناوری شده‌اند.

وی با اشاره به رویکرد مسئله‌محوری بسیج دانشجویی در عرصه پژوهش و فناوری، هسته‌ها و مراکز تحقیقاتی را بستری برای این موضوع دانست و افزود: برای پیشرفت مراکز تحقیقاتی بسیج دانشجویی و رسیدن به اهداف آن‌ها، نیاز به سیر رشد تخصصی دانشجویان از زمان ورود آن‌ها به دانشگاه بوده و برای مواجهه با مسائل و حل مشکلات توانمند شوند.

معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی کشور اضافه کرد: بعد از رسیدن به فرد مطلوب در سیر رشد تخصصی، نیاز به ایجاد یک جمع و کار تشکیلاتی است که بستر آن در هسته‌ها و مراکز تحقیقاتی بوده و بسیج دانشجویی نیز در این راستا سیر رشد تخصصی را به‌صورت کامل و جامع تدوین کرده است.

اقبالی با تأکید بر اتصال نیازهای ارگان‌ها، نهادها و دستگاه‌های مختلف به ظرفیت و توانمندی‌های مراکز تحقیقاتی بسیج دانشجویی گفت: ستاد حل مسئله شکل گرفته و با دریافت مسائل مختلف از نهادها و دستگاه‌ها، آن‌ها را پیگیری می‌کند.

وی بر تقویت حمایت‌های مادی و معنوی از مراکز تحقیقاتی بسیج دانشجویی تأکید و تصریح کرد: در کنار مباحث تئوری در مراکز تحقیقاتی، جنبه بازار و تجاری‌سازی نیز در نظر گرفته شود.

اقبالی با تقدیر و تشکر از مجموعه بسیج دانشجویی استان فارس به دلیل فعالیت مؤثر در زمینه پژوهش و فناوری، بر تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به علم و پژوهش و تلاش در این راستا تأکید و بیان کرد: با بسترسازی در دانشگاه‌ها زمینه مناسبی برای مراکز تحقیقاتی بسیج دانشجویی فراهم شود تا دانشجویان بتوانند در جریان علمی کشور مؤثر باشند.

وی با بیان اینکه مراکز تحقیقاتی بسیج دانشجویی مرزهای قلمرویی بسیج را فرسنگ‌ها جلوتر برده‌اند، به دستاوردهای قابل توجه معاونت پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی کشور اشاره کرد و گفت: جذب دانشجویان تحصیلات تکمیلی در بسیج نیز افزایش پیدا کرده که یکی از دلایل آن فعالیت‌های پژوهشی و فناوری در این مجموعه است.

یادآور می‌شود، در این نشست که مسؤلان بسیج دانشجویی سایر دانشگاه‌های استان فارس نیز به‌صورت مجازی حضور داشتند، دانشجویان به بیان برنامه‌ها، نظرات و پیشنهادات خود در زمینه پژوهش و فناوری پرداختند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: