کد خبر: 3931943
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۶
عباس رحمدار، قاری برتر نهاجا، یكی از خلبانان جنگنده‌ است که در بیان لحظات انس خود با حضرت حق در هنگام پرواز در آسمان گفت: زمانی كه در آسمان پرواز می‌كنم، خدا را خیلی زیباتر در كنار خودم حس می‌كنم.

به گزارش ایكنا از فارس، بعد از وقفه‌ای چند ماهه، مجدداً نخبگان قرآنی استان فارس به شبكه استانی برای حضور در برنامه زنده تلویزیونی اجتماعی دعوت شدند. نخستین حضور دوباره نخبگان قرآنی استان فارس شامگاه چهارشنبه، 7 آبان‌ماه در شب سالروز ولادت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) به روایت مسلمانان اهل سنت و آغاز هفته وحدت در برنامه‌ای با عنوان «فصل همدلی» رقم خورد.

سرهنگ خلبان عباس رحمدار، قاری برجسته استان فارس یكی از تیزپروازان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی، میهمان این برنامه بود كه ابتدا به بیان نكاتی درباره مراحل انس با قرآن پرداخت و سپس از لحظات انس خود با حضرت حق در هنگام پرواز در آسمان سخن گفت.

وی ضمن تبریك به مناسبت فرارسیدن هفته وحدت تصریح کرد:‌ ما مسلمانان اعم از شیعه و سنی باید تلاش كنیم كه در مسیر اهداف پیامبر مهربانی‌ها حركت كنیم كه این هم چیزی جز اخلاق‌محوری نبود و اصولاً طبق آیات قرآن كریم، پیامبر اكرم(ص) هم برای همین مسئله مبعوث شدند تا هم اخلاق‌محوری هم درس انسانیت را به ما یاد دهند.

رحمدار با بیان اینكه مراحل انس با قرآن سه مرحله دارد، اظهار کرد: مرحله اول قرآن‌خوانی است كه سعی كنیم قرآن را بخوانیم و هرچه بیشتر هم بخوانیم به كمال انسانیت نزدیك‌تر می‌شویم و مرحله دوم هم قرآن‌دانی است یعنی قرآن را بفهمیم و بدانیم كه چه می‌خواهد بگوید و پیام خداوند به انسان‌ها چیست و مرحله سوم نیز قرآن‌باوری است یعنی زمانی كه مفاهیم عمیق قرآن را متوجه شدیم آنان را در زندگی خود اجرا كنیم و رفتار و گفتارمان تجلی آیات نورانی كتاب‌الله شود.

قاری برتر نهاجا در ادامه از رمز موفقیت خود در زندگی سخن گفت و افزود: ابتدا خدا را شاكرم و اگر موفقیتی در زندگی داشتم همگی از لطف و بركت خداست. بحمد الهی به لطف خداوند و خانواده، از كودكی با قرآن مأنوس بودم و تلاش كردم تا با این كتاب آسمانی انس بگیرم و طبق آیات قرآن، همین قرآن انسان را هدایت می‌كند و اگر به دامن آن چنگ بزنیم خداوند میسرها را هموار می‌كند و به موفقیت‌هایی دست پیدا می‌كنیم كه هیچ‌گاه فكرش را هم نمی‌كردیم.

وی با بیان اینكه از همان كودكی به قرآن و همچنین پرواز خیلی علاقه داشتم و خداوند نیز كمكم كرد تا به آرزوهایم برسم و در زمینه شغلی هم موفق شدم، از لحظات پرواز و انس با حضرت حق در آسمان سخن گفت و ادامه داد: به قول خلبانان نیروی هوایی، رفتنمان دست خودمان اما برگشتمان دست خداست و این مسئله به ویژه برای خلبانان هواپیماهای نظامی بیشتر صدق می‌كند.

رحمدار با تصریح اینكه همیشه قبل از پرواز آیت‌الكرسی و ذكر لاحول ولا قوة الا بالله را می‌گویم، گفت: زمانی كه در آسمان پرواز می‌كنم، خدا را خیلی زیباتر در كنار خودم حس می‌كنم، گرچه همیشه سعی كرده‌ام در تمام مراحل خدا را در زندگیم احساس كنم اما موقع پرواز حس دیگری دارم و در آن لحظات با تمام وجود سعی می‌كنم با خدا رفیق باشم و این حس رفاقتی كه با خدا دارم برایم بسیار زیباست و همیشه هم می‌دانم كه خداوند مراقبم است و همین مسئله موجب آرامشم می‌شود. برای همه دنیا دعا كنیم كه تا این بیماری كرونا از جامعه جهانی رخت بربندد و برای همه مردم دنیا طلب عافیت و سلامتی كنیم و برای شادی مردم سرزمینمان هم دعا كنیم كه این روزها در ایام سختی به‌سر می‌برند و ان‌شاءالله كه خداوند عاقبت‌بخیری را نصیبمان كند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: