کد خبر: 3931894
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۷
در راستای تحقق شعار «جهش تولید»، مرکز شبانه‌روزی فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری استان فارس طی مراسمی با حضور استاندار افتتاح شد.

به گزارش ایكنا از فارس، مراسم افتتاح مرکز شبانه‌روزی فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری استان فارس امروز، 7 آبان‌ماه با حضور جمعی از مسؤلان استانی در شیراز برگزار شد.

حمیدرضا ایزدی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس در آیین افتتاح این مرکز با تاکید بر عملیاتی شدن فعالیت‌ها و پیگیری شبانه‌روزی و بدون وقفه مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه‌گذاری استان گفت: با افتتاح این مرکز، فعالیت‌ها به‌صورت شبانه‌روزی خواهد بود و در راستای رفع مشکلات و موانع واحدهای تولیدی، متمرکز شدن بر مقوله جهش تولید، ایجاد اشتغال پایدار و توسعه فعالیت‌های اقتصادی صورت خواهد گرفت.

وی افزود: نمایندگان دستگاه‌های اجرایی که به این مرکز معرفی شده‌اند، مکلفند تا در کوتاهترین زمان ممکن، به‌صورت ۲۴ ساعته و به شکل برخط و آنلاین پاسخگوی سرمایهگذاران و تولیدکنندگان باشند.

ایزدی بیان كرد: جهت کسب موفقیت‌های بیشتر، ضرورت دارد این مرکز به دور از بروکراسی‌های اداری، رسیدگی به مسائل و مشکلات، واحدهای تولیدی را تسهیل و سرعت بخشد.

رییس سازمان صمت فارس اظهار كرد: این مرکز فرصت مناسبی‌ است، تا تولیدکنندگانِ نقاط مختلف استان بدون حضور در سازمان صمت استان، مشکلات خود را در هر ساعت از شبانه‌روز مطرح کنند تا نسبت به حل مشکلات این واحدها اقدامات لازم صورت پذیرد.

ایزدی با اشاره به اینکه این مرکز می‌تواند به مهم‌ترین عامل تحقق شعار سال با موضوع «جهش تولید» تبدیل شود، تصریح کرد: با راه‌اندازی این مرکز و با تلاش‌های شبانه روزی تمامی دستگاه‌های عضو در راستای حل مشکلات واحدهای صنعتی، به تحقق این امر کمک شایانی خواهد شد.

وی اظهار كرد: نمایندگان تمام دستگاه‌‌های مرتبط با بخش تولید و طرح‌های سرمایه‌گذاری از قبیل معاونت‌های مختلف سازمان صمت، سازمان جهاد کشاورزی، بانک‌های عامل، اداره‌کل امور مالیاتی، اداره‌کل تأمین اجتماعی و شرکت‌های خدمات‌رسان در حوزه‌های زیربنایی و زیر‌ساختی با هدف حل مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری با اختیار تام در مرکز حضور دارند و صاحبان صنایع، تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران می‌توانند مشکلات خود را برای پیگیری از سوی دستگاه‌های اجرایی با این مرکز مطرح كنند.

ایزدی یادآور شد: نمایندگان کلیه دستگاه‌های عضو کارگروه این استان، از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۰:۰۰، در مرکز مستقر و پاسخگوی مردم هستند و از ساعت ۲۰:۰۰ الی ۰۸:۰۰، و در روزهای تعطیل‌، با استقرار شیفت ویژه‌ رسیدگی‌ها انجام خواهد پذیرفت.

وی گفت: نمایندگان به صورت تلفنی اطلاعات را از عموم سرمایه‌گذاران اخذ کرده و در اولین ساعت اداری روز بعد از تعطیلی، در اختیار دستگاه‌های مربوطه قرار می‌دهند.

رئیس سازمان صمت فارس با بیان اینكه تاکنون تعداد ۳۶۶ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برگزار شده، که حدود ۵۴ درصد از مصوبات، اجرایی شده است، گفت: در شش ماه اول سال‌جاری، تعداد ۲۹ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان برگزار و مشکلات  ۳۱۲ واحد تولیدی، صنعتی بررسی شده است که بیش از  ۶۰ درصد مصوبات، عملیاتی شده است.

ایزدی بیان كرد: با پیگیری‌های مستمر سازمان صمت  ۲ جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ملی کشوری با حضور وزیر صمت، رئیس کارگروه ملی و سایر مسؤلان کشوری و استانی در استان فارس برگزار شده و ضمن بحث و بررسی مشکلات واحدهای تولیدی، تصمیمات لازم اتخاذ شده است.

عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس نیز در این مراسم با اشاره به شرایط اقتصادی ناشی از تحریم‌ها  و شیوع بیماری کرونا گفت: در این شرایط بنگاه‌های اقتصادی دچار معضلات مختلفی شده‌اند و ما به دنبال تأکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر راه‌انداز ی مرکز فوریت‌های واحدهای تولیدی، نسبت به راه‌اندازی این مرکز اقدام کرده‌ایم.

 وی بیان كرد: پاسخگویی به مشکلات، کاهش تورم و افزایش اشتغال واحد های تولیدی فارس از جمله اهداف مدنظر در راه‌اندازی این مرکز به‌شمار می‌رود و همچنین باید در تسهیل جذب سرمایه‌گذاری خارجی اقدامات مناسبی انجام شود.

 نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه  مشکلات بنگاه‌های اقتصادی با تعامل بین دستگاهی قابل حل است، گفت: تأمین منابع مالی، رفع مشکلات مالیاتی و مباحث بیمه‌ای از مهم‌ترین نیازمندی‌های واحدهای تولیدی است و ما همچنان در روند اعطای مجوزهای محیط زیست و خدمات مربوطه باید شرایط مناسب‌تری ایجاد کنیم.

 وی با ابراز امیدواری نسبت به کاهش مشکلات واحدهای تولیدی و سرمایه‌گذاری گفت: تسهیل در شرایط واحدهای تولیدی منجر به تحقق شعار جهش تولید می‌شود و در جنگ اقتصادی با فرمول عادی نمی‌شود، فعالیت کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: