کد خبر: 3931891
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز اعلام كرد: 21 شهرستان فارس در وضعیت قرمز، ۱۲ شهرستان نارنجی و سه شهرستان در وضعیت احتیاط یا سفید به‌سر می‌برند.

به گزارش ایكنا از فارس، عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز امروز، 7 آبان‌ماه در استودیو سلامت این دانشگاه با بیان اینکه کماکان استان فارس در وضعیت هشدار به‌سر می‌برد، گفت: ۲۱ شهرستان فارس در وضعیت قرمز، ۱۲ شهرستان نارنجی و سه شهرستان در وضعیت احتیاط یا سفید بهسر می‌برند.

وی با تصریح اینکه ابتلا و بستری در استان روند افزایشی پیدا کرده و ظرفیت بیمارستان‌های استان تکمیل شده است و بیماران در صف انتظار قرار دارند، به شهروندان توصیه کرد: در قبال رعایت دستورات بهداشتی احساس مسؤلیت داشته باشند تا از این بحران خارج شویم.

همتی گفت: در استان فارس متأسفانه هفده نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، از ابتدای شیوع بیماری تاکنون آمار جان‌باختگان کووید ۱۹ در فارس به هزار و ۳۴۳ نفر رسیده است.

وی با تفکیک آمار جانباختگان استان گفت: از مجموع یك‌هزار و ۳۴۳ مورد فوتی استان بر اثر ابتلا به کروناویروس از ابتدای شیوع در استان، تاکنون ۶۶۲ مورد مربوط به شیراز؛ ۹۷ مورد مرودشت؛ ۵۶ مورد کازرون؛ ۳۲ مورد آباده؛ ۲۸ مورد لامرد؛ ۲۶ مورد داراب؛ ۱۹ مورد کوار؛ ۱۸ مورد قیروکارزین؛ ۱۶ مورد اقلید؛ ۱۵ مورد خرم‌بید؛ ۱۳ مورد زرقان؛ ۱۲ مورد زرین‌دشت؛ ممسنی، استهبان و پاسارگاد هر کدام ۱۱ مورد؛ ۹ مورد سپیدان؛ ارسنجان و سروستان هر کدام هشت مورد؛ فیروزآباد، مهر، نی‌ریز و خرامه هر کدام ۶ مورد؛ بیضا ۵ مورد؛ رستم ۴ مورد؛ کوهچنار ۳ مورد؛ فراشبند و بوانات هر کدام ۲ مورد و سرچهان یک مورد را به خود عنوان کرد و مابقی جان‌باختگان را نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان اعلام کرد.

همتی اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، بیش از ۳۵۶ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت‌دار تهیه شده است که با بررسی این نمونه‌ها، ۸۲ هزار و ۱۴۸ مورد مثبت تا امروز شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را ۶۹ هزار و ۳۵۲ نفر اعلام کرد که ۸۴ درصد کل مبتلایان را در بردارد.

وی ادامه داد: هم‌اکنون هزار و ۳۳۹ بیمار مشکوک و دارای علامت کروناویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند، همچنین از این تعداد، ۱۸۶ بیمار مبتلا به کووید۱۹ نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: