کد خبر: 3931387
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵
در آستانه هشتمین ماه از اپیدمی کروناویروس در کشور، روز تلخ دیگری برای مردم فارس رقم خورد و طی یك روز 21 نفر هم‌استانی‌های خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست دادیم.

به گزارش ایكنا از فارس، عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز امروز، 5 آبان‌ماه با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در فارس، نسبت به تداوم روزهای تلخ کرونایی در استان ابراز تأسف کرد.

وی با اعلام خبر جان باختن ۲۱ هم‌استانی دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته در استان، برای آنان غفران الهی آرزو کرده و از افزایش آمار جان‌باختگان به هزار و ۳۰۶ مورد خبر داد.

همتی با اشاره به افزایش آمار موارد نمونه‌گیری در استان به بیش از ۳۵۰ هزار مورد از ابتدای شیوع بیماری تاکنون افزود: از این تعداد تاکنون نتیجه نمونه ۷۹هزار و ۱۹۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی، آمار بیماران بستری در استان را نیز بالا خواند و با بیان اینکه هم اکنون هزار و ۳۴۳ بیمار مشکوک و علامت‌دار در بیمارستان‌های استان بستری هستند، اظهار کرد: از این تعداد ۱۷۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز همچنین آمار بهبودیافتگان کروناویروس در استان را که از ابتدای شیوع این بیماری با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند، ۶۶ هزار و ۱۸۷ نفر، معادل ۸۴ درصد مبتلایان اعلام کرد.

همتی در ادامه گزارش امروز خود از افزایش مراکز سرپایی تشخیص و درمان کروناویروس به‌عنوان یکی از تصمیمات مهم ستاد دانشگاهی کروناویروس برای بهبود فرآیندهای ارائه خدمت به مردم خبر داد و افزود: تا پیش از این چهار مرکز در شیراز، شامل مرکز بوستان در شهرک گلستان، مرکز حضرت ابوالفضل(ع) در بلوار نصر، مرکز توحید در دروازه کازرون و مرکز فاطمه زهرا(س)، ابتدای همت جنوبی در شیراز و مراکز شهرستانی در این زمینه ارائه خدمت می‌کردند که از ساعت ۸ صبح تا ۲۲ شب فعال هستند.

همتی با معرفی مراکز جدید افزوده شده در شیراز و بیان این نکته که این مراکز از ساعت هشت صبح تا 14:30 دقیقه فعال هستند، گفت: در این فاز جدید مرکز خدمات جامع سلامت شهید سلطانی در خیابان قصردشت، نرسیده به میدان قصردشت، مرکز خدمات جامع سلامت حر ریاحی در ده پیاله، مرکز خدمات جامع سلامت امام علی(ع) در بوستان شقایق، میدان پاسارگاد، مرکز خدمات جامع سلامت گل سرخ در بلوار شهید دوران، چهارراه زمزم، مرکز خدمات جامع سلامت داریون واقع در شهر داریون، مرکز خدمات جامع سلامت مفتاحی در شهرک شهید مطهری، میدان عرفان جنوبی، مرکز خدمات جامع سلامت موسی‌بن جعفر(ع) واقع در خیابان لاله، بوستان هاشمی، مرکز خدمات جامع سلامت بهارستان در شهرک میانرود، بوستان طراوت، مرکز خدمات جامع سلامت امام رضا(ع) واقع در خیابان فراشبندی، پشت بوستان جنت، به چرخه ارائه خدمات دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای رسیدگی به افراد مشکوک و دارای علامت کروناویروس از امروز آغاز به کار کرده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز اضافه کرد: با افزوده شدن مراکز جدید، تعداد مراکز سرپایی تشخیص و درمان کروناویروس در استان به ۵۳ مورد افزایش یافت.

وی همچنین از برنامه‌ریزی برای پیوستن مرکز خدمات جامع سلامت صدرا به این مراکز طی ۱۰ روز آینده برای ارائه خدمات تشخیصی و درمان خبر داد.

همتی با ابراز نگرانی از بالا بودن آمار ابتلا، بستری و جان‌باختن هم‌استانی‌ها در اثر کروناویروس طی هفته های اخیر، گفت: در این روزها شاهدیم عده‌ای به دلیل سهل‌انگاری برخی دیگر جان خود را از دست می‌دهند که از عموم مردم استان می‌خواهم برای حفاظت از جان خود و عزیزانشان، رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

توصیه دیگر معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز پرهیز از حضور در مکان‌هایی مانند مراکز خرید بود که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند.

او از مردم خواست تا در این زمینه پیشگام بوده و با احساس مسوولیت، حامی سلامت خود و عزیزانشان باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: