کد خبر: 3931297
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
رئیس کمیسیون اخلاق کسب و کار اتاق بازرگانی فارس بر اهمیت صبور بودن در امور تأكید كرد و گفت: برای موفقیت در هر بنگاه اقتصادی و کسب و کار در جامعه باید به معیار اخلاقی صبر مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ایكنا از فارس، صلاح‌الدین ایزدفر، عضو هیئت نمایندگان و رئیس كمیسیون اخلاق كسب و كار اتاق بازرگانی فارس امروز، 5 آبان‌ماه در جلسه این كمیسوین که به صورت وبینار برگزار شد، با بیان اینكه برای موفقیت در هر بنگاه اقتصادی و کسب و کار در جامعه باید به معیار اخلاقی صبر مورد توجه قرار گیرد، گفت: در حال حاضر ما در جامعه شتاب‌زده‌ای زندگی می‌کنیم که آستانه صبر و تحمل بیشتر مردم بسیار کم شده است در صورتی که موفقیت به ویژه در عرصه اقتصادی یک شبه به وجود نمی‌آید.

وی افزود: صبر یک مهارت مهم در حوزه اقتصاد است و فعالان اقتصادی و صاحبان کسب و کاری که به این مهارت دسترسی دارند می‌توانند با کمترین آسیب از گذرگاه‌های سخت اقتصادی عبور کنند.

ایزدفر اظهار كرد: در برخی از مواقع شکست جزیی از پروسه موفقیت است و این در حالی است که کسب مهارت صبر برای هر مدیر یا صاحب کسب و کاری لازم است و آن صبر و تحمل مسیر موفقیت را برای آن کسب و کار هموار می‌کند.

وی با بیان اینکه ویژگی‌های اخلاق در کسب و کار می‌تواند تنظیم‌کننده روابط میان انسان‌ها و به ویژه کسب و کار و مشتری باشد، اضافه کرد: در مدیریت نیز این ساز و کار درونی بدون آنکه نیاز به اهرم‌های بیرونی داشته باشد قادر است عملکردهای اخلاقی را به وجود آورد.

در ادامه این جلسه محمدحسین پورهادی، عضو اتاق بازرگانی فارس به ارائه مطلب با عنوان «سواد نو، شرط بقا» پرداخت و گفت: امروزه دانش و اطلاعات بازوان و مؤلفه قدرت هستند و لزوم فراگیری اطلاعات و دانش به‌روز از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی با مقایسه مراحل واردات کالا در سال 96 و ماقبل آن و سال 97 و مابعد آن ادامه داد: در سال 96 و ماقبل آن، ثبت سفارش ظرف 5 دقیقه، حواله ارز از طریق صرافی ظرف 3 روز تا یک هفته، حمل کالا و ترخیص ظرف 15 تا 30 روز انجام می‌گرفت بنابراین کل پروسه 15 تا 40 روز به طول می‌انجامید.

پورهادی بیان کرد: سال 97 به بعد، ثبت سفارش 30 روز، درخواست کد تخصیص از بانک مرکزی 30 روز، خرید ارز 90 روز، امور بانکی در کشور مبدا 30 روز و حمل و ترخیص 30 روز به طول می‌انجامد و کل پروسه مدت 7 ماه زمان می‌برد.

وی در ادامه به بیان سخنانی پیرامون مقایسه مراحل صادرات کالا در سال 96 و ماقبل آن و در سال 97 و مابعد آن، آمادگی و آشنایی با انجام واردات طی مراحل جدید، آمادگی برای انجام صادرات طی مراحل جدید، آمادگی برای تبدیل شدن از واردکننده به صادرکننده و آموختن قوانین از جمله قوانین مالیاتی، گمرکی و حمل و نقل به عنوان پیش نیاز تجارت پرداخت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: