کد خبر: 3931119
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۷
مسؤل قرارگاه تبلیغی عمار مدرسه علمیه منصوریه شیراز با اشاره به اعزام مبلغان این قرارگاه به‌صورت هفتگی به نقاط محروم این كلان‌شهر گفت: حتی در ایام شیوع كرونا این كار متوقف نشد و مبلغان جهادی با سختی و مرارت‌هایی تبلیغ دین را رها نكرده‌اند.

به گزارش ایكنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین حمیدرضا حدائق، مسؤل قرارگاه تبلیغی عمار و مدیر حوزه علمیه منصوریه شیراز شامگاه شنبه، 3 آبان‌ماه در جمع خبرنگاران  به اهداف تشکیل این قرارگاه اشاره كرد و گفت: فعالیت مبلغان در بخش تبلیغ، فرهنگی و تهذیبی بر روی جوانان و نوجوانان است، آغاز فعالیت آن هم از کانون‌های فرهنگی مساجد شیراز بود که بحمد الهی امروز این مبلغان در 25 نقطه از شهر شیراز فعالیت می‌کنند.

وی افزود:‌ پس از راه‌اندازی کانون‌های فرهنگی عمار، انجام تبلیغ هفتگی توسط مبلغان این قرارگاه در دستور كار قرار گرفت كه این كار هم با عنایت آیت‌الله‌العظمی مكارم شیرازی انجام شد، به‌طوری كه اعزام مبلغ برای تبلیغات هفتگی به‌صورت مستمر ادامه دارد و حتی در ایام كرونا هم مبلغان جهادی با سختی و مرارت‌هایی تبلیغ دین را رها نكرده‌اند.

حدائق بیان كرد: مبلغان گروه‌های تبلیغی و جهادی عمار اثرات مطلوبی را در روستاها برجای گذاشته‌اند، همچنین برخی از طلاب نیز که علاقه‌مند به بعد جهادی هستند، در این بخش فعالیت‌هایی از جمله، مرمت حسینیه، مساجد و ساخت سرویس‌های بهداشتی و حمام را برای مناطق محرم داشته‌اند.

مدیر مدرسه علمیه منصوریه شیراز در ادامه به کمک‌های مؤمنانه قرارگاه عمار پس از فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره كرد و گفت: یکی از برکات و آثار کمک‌های مؤمنانه این است که مردم می‌دانند روحانیت دغدغه‌مند و بی‌تفاوت نسبت به اوضاع‌ و احوال آنان نیست، در این راستا قرارگاه تبلیغی عمار 10 هزار بسته معیشتی را میان نیازمندان و آسیب‌دیدگان ایام کرونا توزیع کرده است.

وی با تأکید بر اینکه 10 هزار بسته معیشتی طی پنج مرحله توزیع ‌شده است، گفت: به‌همت بانیان خیر 15 هزار پرس غذای گرم نیز میان نیازمندان توزیع شد، همچنین ضدعفونی معابر، منازل، حسینیه‌ها و مساجد از دیگر فعالیت‌های طلاب قرارگاه تبلیغی جهادی عمار بوده است.

مسؤل قرارگاه تبلیغی عمار با بیان اینکه این قرارگاه داری 15 گروه جهادی طلاب است،  گفت: این گروه‌ها در ایام کرونایی مشغول به ضدعفونی در سطح شهر بودند که خاطرات بسیاری از آنان وجود دارد، در واقع این‌گونه فعالیت‌ها حس همدلی و برادری را در جامعه ایجاد می‌کند.

حدائق در پایان پرداخت کمک‌های نقدی را یکی دیگر از فعالیت‌های قرارگاه تبلیغی عمار برشمرد و گفت: به‌همت خیران، در ایام کرونایی 6 میلیارد ریال کمک نقدی به خانواده‌های آسیب‌دیده کرونا پرداخت‌ شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: