کد خبر: 3931073
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰
به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون در فارس، یك هزار و ۲۷۱ نفر بر اثر ابتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایكنا از فارس، عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز امروز، 3 آبان‌ماه در استودیو سلامت این دانشگاه گفت: متأسفانه ۱۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به یك‌هزار و ۲۷۱ نفر رسیده است.

وی اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، ۳۴۴ هزار و ۹۷۸ نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت‌دار تهیه شده است که از این تعداد، ۷۶ هزار و ۴۷۵ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

همتی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را ۶۴ هزار و ۲۴۳ نفر اعلام کرد و گفت: هم‌اکنون یك‌هزار و ۱۶۵ بیمار مشکوک و علامت‌دار در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۶۵ بیمار مبتلا به کووید۱۹ نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌ مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز با بیان اینکه کماکان استان فارس در وضعیت هشدار به‌سر می‌برد، یادآور شد: ۱۹ شهرستان فارس در وضعیت قرمز، ۱۴ شهرستان زرد و سه شهرستان در وضعیت احتیاط یا سفید به‌سر می‌برند.

وی با توجه به افزایش تعداد ابتلا، بستری و فوت در فارس، از مردم فهیم استان خواست تا با استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری فیزیکی، شست‌وشوی دست‌ها و پرهیز از ترددهای غیرضرور، در این بحران مجموعه سلامت را یاری کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: