کد خبر: 3931071
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
فرماندار ویژه داراب از اعلام آمادگی راه‌اندازی مركز نوآوری و شتاب‌دهی در این شهرستان با همكاری جهاددانشگاهی استان فارس خبر داد و گفت: تمام امکانات و تجهیزات راه‌اندازی این مرکز را فراهم خواهیم كرد.

به گزارش ایكنا از فارس، اصغر فرودی، فرماندار ویژه داراب امروز، 3 آبان‌ماه در دیدار با با طاهره غلامی، مسؤل مرکز آموزشی جهاد دانشگاهی این شهرستان با تأكید بر توسعه آموزش‌های علمی، عملی و کاربردی جهت اشتغال‌زایی فردی و توانمندسازی افراد برای ورود به بازار اشتغال گفت: آمادگی راه‌اندازی مرکز نوآوری و شتابدهی را در شهرستان داریم و کلیه امکانات و تجهیزات راه‌اندازی این مرکز را فراهم خواهیم كرد تا به واسطه چنین مراکزی بتوانیم در شهرستان با تبدیل کردن علم به فناوری و رشد و توانمندسازی نیروهای تحصیل‌کرده شهرستان مسیر توسعه را تسریع بخشیم.

وی افزود: در خصوص برگزاری آزمون‌های استخدامی توسط جهاددانشگاهی و همکاری‌های لازم جهت اجرای این آزمون‌ها تا به حال اتفاقات خوبی در شهرستان رخ داده است.

فرودی همچنین در خصوص مسائل و مشکلات جهاد دانشگاهی مطالبی مطرح و در مورد چگونگی راه‌اندازی دانشگاه علمی ـ کاربردی توسط جهاد دانشگاهی و همچنین طرح جدید حمایت و توسعه مشاغل خانگی و چگونگی اجرا و نحوه همکاری ادارات و حمایت‌های دولت از این طرح و همچنین راه‌اندازی کارگاه تحقیقاتی اسانس‌گیری زیر نظر جهاد دانشگاهی در شهرستان مطالبی عنوان کرد.

طاهره غلامی، مدیر مرکز آموزش‌های تخصصی جهاد دانشگاهی شهرستان داراب نیز گفت: این مرکز از بدو تأسیس تاکنون با ارایه آموزش‌ها و انجام طرح‌های گوناگون کمک شایان توجهی به اشتغال و فراگیری دوره‌های مختلف آموزشی جهت نسل جوان انجام داده است.

وی همچنین در خصوص طرح توسعه مشاغل خانگی گفت: امیدوارم این طرح که به‌صورت ملی آغاز شده با همکاری کلیه دستگاه‌های اجرایی شهرستان و همچنین شناسایی پیشران‌ها به مرحله اجرا درآید که از جمله مزایای این طرح آموزش و مشاوره رشته‌های مشاغل خانگی با هدف اشتغال‌زایی و کسب درآمد جهت نسل جوان خواهد بود.

غلامی بیان كرد: با شناسایی و آموزش رشته‌های مختلف صنایع دستی که مختص شهرستان داراب است، می‌توان بستری جدید جهت اشتغال جوانان و همچنین معرفی صنایع دستی این شهرستان به دیگر نقاط کشور را فراهم كرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: