کد خبر: 3930920
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۲
سرپرست اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی فارس اظهار کرد: به دلیل شرایط کنونی، ۱۰۷ گروه از تشکل‌ها، مؤسسات و خانه‌های قرآن استان فارس در فضای مجازی اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی و فضاسازی‌ قرآنی کردند.

کرونا ۱۰۷ تشکل قرآنی فارس را به فضای مجازی کشاندسیدحمید موسوی، سرپرست اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی فارس، در گفت‌وگو با ایكنا از فارس، با بیان اینكه شیوع كرونا اتفاق نامباركی نبوده و نیست، اظهار کرد: گرچه این مسئله موجب تعطیلی بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی شد، اما فرصت‌های جدیدی هم  بوجود آورد.

وی افزود: از آنجا كه عامل و مجری فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی، قشر متدین جامعه هستند كه هیچ‌وقت مشكلات نمی‌تواند سد راهشان شود، لذا همیشه یک راهكار به نحو احسن و ویژه برای انجام کار پیدا می‌کنند. در ایام شیوع كرونا مؤسسات و خانه‌های قرآنی به استفاده از فضای مجازی برای انجام فعالیت‌های خود روی آوردند و اقداماتی را در سطح استان فارس آغاز كردند كه باوركردنی نیست.

سرپرست اداره امور تبلیغات اسلامی فارس ادامه داد: آماری كه تاكنون توانستیم از فعالیت گروه‌های مختلف در عرصه‌های آموزش‌ و فضاسازی‌های قرآنی در فضاهای مجازی واتس‌آپ، ایتا و ایسنتاگرام به دست آوریم، 107 گروه بوده است كه قابل تقدیر است.

وی در پایان یادآور شد:‌ تعدادی از مؤسسات،‌ خانه‌های قرآن و پایگاه‌ها و تشكل‌های قرآنی فارس فعالیت‌های خود را هم به‌صورت حضوری و هم نیمه‌حضوری با رعایت كامل پروتكل‌های بهداشتی انجام می‌دهند. به‌عنوان مثال اگر قبلاً یک كلاس آموزش قرآن با حضور 20 نفر تشكیل می‌شد، اكنون با شرایط شیوع كرونا، تعداد حاضران در كلاس‌ 5 یا 7 نفر با رعایت دستورالعمل‌های وزارت بهداشت است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: