کد خبر: 3928485
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۴
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: تاکنون در سطح این استان مبلغ 335 میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره به صاحبین کسب و کارها و مشاغل آسیب دیده از کرونا پرداخت شده است.

به گزارش ایكنا از فارس، سهراب مختاری، مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی فارس عصر دیروز، 19 مهرماه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه این استان افزود: برای حمایت از مشاغل آسیب دیده از شیوع کرونا در سطح این استان مبلغ یك‌هزار و ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.

وی افزود: تاکنون ۳۳۵ میلیارد تومان از این میزان اعتبار در سطح فارس پرداخت شده که حدود ۴۲ درصد مجموع اعتبارات این حوزه را شامل می‌شود و در زمینه مبلغ پرداختی فارس رتبه چهارم را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.

مختاری ادامه داد: مشاغل آسیب دیده این استان مجموعا با مبلغ ۷۰۹ میلیارد تومان به بانک‌های عامل استان ارجاع شده که از این میزان مبلغ ۳۳۵ میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر دستگاه‌های اجرایی استان فارس برای حمایت از مشاغل آسیب دیده از شیوع کرونا و هدایت صاحبین این کسب و کارها به سمت دریافت تسهیلات حمایتی دولت نسبتا خوب عمل کرده‌اند و باید مدیران بانک‌ها نیز در سطح شهرستان‌ها برای پرداخت این تسهیلات همکاری لازم را داشته باشند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در بخش دیگر سخنان خود بیان کرد: مجموع بیمه‌شدگان اجباری و اختیاری این استان ۷۵۴ هزار و ۵۵۵ نفر است که به دلیل شیوع کرونا حدود ۲۷ هزار کارگاه از مجموع ۷۳ هزار و ۳۰۹ کارگاه موجود این استان با مشکل مواجه و حدود ۷۳ هزار کارگر خود را اخراج کردند.

وی اظهار كرد: خوشبختانه با تلاش مدیریت ارشد استان و مجموعه دستگاه‌های اجرایی فارس و همراهی تشکلات کارفرمایی استان مانند اتاق بازرگانی اتاق اصناف و اتاق تعاون و تمامی کارفرمایانی که از شیوع کرونا آسیب دیده بودند، علی‌رغم اینکه تهدید کرونا کماکان باقی است، در حال حاضر کارگران ۷۱ هزار و ۴۲۱ کارگاه به محل کار خود بازگشته و مشغول کار شده‌اند.

مختاری با اشاره به اینکه اقدامات خوبی به نسبت سایر استان‌های کشور برای احیای مشاغل از دست رفته به دلیل شیوع کرونا در این استان انجام شده است، گفت: در حال حاضر ۱۱ هزار و ۸۰۹ کارگر که در هزار و ۸۸۹ کارگاه مشغول کار بوده و بعد از شیوع کرونا بیکار و متقاضیان بیمه بیکاری شده‌اند و تکمیل پرونده آن‌ها با تلاش شبانه‌روزی ادارات کار و تامین اجتماعی در حال انجام است و در تلاشیم با کمک تمامی بازیگران به‌ویژه کارفرمایان به محل کار قبل خود بازگردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: