کد خبر: 3928239
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۳
دبیر اجرایی طرح ملی «تلاوت» استان فارس از برگزاری کلاس‌های این طرح به‌ صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شیراز خبر داد.

سیدمصطفی موسوی، دبیر اجرایی طرح ملی «تلاوت» استان فارس، در گفت‌وگو با ایكنا از فارس، از شروع ترم یک طرح ملی «تلاوت» در شیراز همزمان به‌ صورت حضوری و مجازی خبر داد و گفت: با وجود گذشت 9 ماه از شروع دوره مقدماتی طرح ملی «تلاوت» و برگزاری 2 ماه دوره حضوری و 7 دوره مجازی در قالب دوره‌های «نورالثقلین» و با توجه به رضایت کامل والدین از کیفیت برگزاری دوره‌ها و به‌‌کارگیری اساتید مجرب و بازخوردهای خوب، سرانجام با شناسایی دانش‌آموزان مستعد قرآنی در طول 9 ماه گذشته، از 31 شهریور ماه ترم اول دوره 6 ساله طرح ملی «تلاوت» را به‌ صورت مجازی شروع کردیم.

وی افزود: جلسات آموزشی طرح ملی «تلاوت» در رویکرد جدید به‌ صورت مجازی در طول هفته و به‌ صورت حضوری در روزهای پنج‌شنبه و جمعه هر هفته در دارالقرآن حرم مطهر شاهچراغ(ع) برگزار می‌شود.

موسوی ادامه داد: همچنین آخر هر ماه یک گردهمایی آموزشی عمومی نیز برای دانش‌آموزان پسر برگزار می‌شود که در همین راستا در روز جمعه، 18 مهر ماه، نیز 2 جلسه آموزشی صوت و لحن و تجوید از ساعت 15 الی 17 به‌ صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دارالقرآن حرم مطهر شاهچراغ(ع) و همزمان در محیط اسکای‌روم برگزار شد.

وی ادامه داد: تعداد نفرات هر کلاس به تفکیک سبک اساتید و قراء مشهور مصری استاد عبدالباسط، منشاوی و مصطفی اسماعیل شامل 9 کلاس 8 نفره ویژه آقایان است كه از این تعداد 7 کلاس سبک استاد عبدالباسط و 2 کلاس سبک استاد منشاوی هستند. همچنین 4 کلاس 8 نفره ویژه بانوان است که 2 کلاس 8 نفره سبک مصطفی اسماعیل و 2 کلاس 8 نفره سبک استاد عبدالباسط ویژه دختران است.

موسوی با بیان اینكه تعداد ثبت‌نام‌‌کنندگان در ترم اول دو ساله 100 نفر است، افزود: جلسات تعیین سبک تلاوت دانش‌آموزان از سوی اساتید مجرب دوره عطاءالله امیدواری، زهرا حسین‌پور و آسیه دهقان در آخر شهریورماه انجام شد.

دبیر طرح ملی «تلاوت» استان فارس در پایان اظهار کرد: در ضمن در جلسات مجازی به غیر از محیط اسکای‌روم، جلسات در محیط واتساپ نیز برگزار می‌شود تا امکان آرشیو کلاس‌ها، دریافت و ارسال صوت دانش‌آموزان و رفع اشکال وجود داشته باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: