کد خبر: 3927476
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶
آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس نشان می‌دهد که طی ۲۴ ساعت گذشته تاکنون، ۱۱ هم‌‌استانی دیگر جان خود را در اثر ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند.

به گزارش ایكنا از فارس، علی اكبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی شیراز امروز، 14 مهرماه با اعلام  آمار آخرین وضعیت كرونا در استودیو سلامت دانشگاه از افزایش موارد نمونه‌گیری به ۳۰۰ هزار و ۷۲۳ مورد خبر داد و افزود: با بررسی این نمونه‌های تشخیصی در آزمایشگاه‌های استان از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون ۵۷ هزار و ۵۸۱ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی، آمار بیماران مشکوک و دارای علامت کروناویروس که هم‌اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را ۸۶۹ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۹۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

اكبری در ادامه گزارش خود با اعلام جان‌باختن ۱۱ هم‌استانی در اثر کروناویروس طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان‌باختگان کووید۱۹ از ابتدا تاکنون را هزار و ۲۷ نفر اعلام کرد.

به گفته این مقام مسؤل در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از آغاز شیوع این بیماری تا امروز چهاردهم مهر، ۵۱ هزار و ۹۸۴ مبتلا در فارس بهبودی یافته و از بیمارستان‌ها ترخیص شده یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پایان گزارش خود با اشاره به افزایش موارد ابتلا و بستری بیماران در طی روزهای اخیر، این سیر صعودی را به منزله هشدار دانسته و از عموم مردم خواست تا با استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی از دیگران و شست‌وشوی منظم دست‌ها، در کاهش چرخه‌های انتقال این بیماری و حفظ سلامت خود سهیم شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: