کد خبر: 3927470
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹
عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس با بیان اینكه در دنیای سرشار از رقابت امروزی، افراد ماهرتر و آموزش دیده‌تر نقش مؤثری در کارآمدی و بهره‌وری اقتصادی خواهند داشت، گفت: امروز فراگیری مهارت‌های لازم در زمینه تخصصی به‌عنوان یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای در امر توسعه کلان برخوردار است.

به گزارش ایكنا از فارس، یلدا راهدار، عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس امروز، 14 مهرماه در مراسم افتتاحیه مركز جوار صنعت این اتاق كه با حضور معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای كشور برگزار شد، گفت: امروز فراگیری مهارت‌های لازم در زمینه تخصصی به‌عنوان یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای در امر توسعه کلان برخوردار است.

وی با بیان اینكه در دنیای سرشار از رقابت امروزی، افراد ماهرتر و آموزش دیده‌تر نقش مؤثری در کارآمدی و بهره‌وری اقتصادی خواهند داشت، افزود: قرار نیست اتاق بازرگانی در حوزه فعالیت موازی و هم راستا با مراکز آموزش عالی و فنی و حرفه‌ای داشته باشد بلکه ما در حوزه آموزش اتاق بازرگانی فارس صرفاً به دنبال برگزاری دوره‌های آموزشی در چارچوب وظائف اتاق و سرفصل‌های آموزشی مورد نیاز بخش خصوصی که در موارد آموزشی کمتر به آن پرداخته شده، هستیم. 

راهدار با ارائه گزارش عملکرد واحد ترویج و آموزش اتاق بازرگانی فارس بیان کرد: این واحد در سال 91  با هدف آگاه‌سازی فعالان اقتصادی نسبت به شرایط در حال تغییر اقتصاد جهانی در امر تولید و تجارت بین‌الملل،  فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی اظهار كرد: این اتاق از سال 95 همزمان با ایجاد چارت سازمانی و تخصصی شدن فعالیت‌ها، رویکرد جدید و گسترده‌ای نسبت به کیفیت و کمیت دوره‌های آموزشی و به‌طور ویژه دوره‌های توجیهی و تخصصی کارت بازرگانی را در پیش گرفته و جهشی چشمگیر در محتوا و تعداد دوره‌های آموزشی ایجاد کرده است و زیرساخت‌های لازم جهت مهارت‌محور كردن دوره‌ها را فراهم کرد.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: کسب مقام برتر در بخش آموزش در بین اتاق‌های سراسر کشور از سال 95 تا سال 98، برگزاری نشست مدیران آموزش اتاق‌های سراسر کشور به میزبانی اتاق بازرگانی فارس در سال 97، تدوین 14 برنامه آموزشی تخصصی ویژه توانمندسازی تشکل‌ها، تدوین برنامه دوره‌های تخصصی به‌صورت ماهیانه براساس نیازسنجی اعضا و نیاز روز جامعه از مهم‌ترین فعالیت‌های این دفتر بوده است.

راهدار با بیان اینکه فعالیت‌های این دفتر موجب افزایش سطح دانش و رضایتمندی فعالان اقتصادی استان فارس بوده است، ادامه داد: افزایش چهار برابری فراگیران آموزش در گروه سنی جوانان و افزایش سه برابری فراگیران آموزش اعم از دوره‌های کارت و دوره‌های تخصصی از دستاوردهای ما در اتاق بازرگانی فارس است.

وی اظهار كرد: دفتر ترویج و آموزشی اتاق بازرگانی فارس در دوران کرونا نیز پیشقدم در برگزاری مجازی تخصصی در اتاق‌های کشور بوده است به‌طوری که در سال جاری تاکنون 6 دوره جامع کارت بازرگانی، 20 دوره تخصصی ویژه ذینفعان و 5 دوره ویژه کارکنان برگزار کرده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: